2025 április 05

Tőzsdenyitás Április 4. – Nincs megállás, esik a BUX, az OTP vezeti a zuhanást

Nem javul a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX a pénteki nyitást követően is tovább süllyed,  miután a csütörtöki zuhanás során közel 3 százalékot esett. Jelenleg  86 598,11 pontnál áll. A vezető részvények egytől egyig mínuszban vannak, élükön az OTP-vel, amely újabb mélypontok felé tart. Vajon meddig tarthat a lejtmenet, és mi mentheti meg a hazai részvénypiacot a további zuhanástól?

Fagyos hangulat a tőzsdén: nincs megnyugvás a BUX-nál, tovább gyengülnek a blue chipek

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe pénteken reggel minimális, 1,83 pontos emelkedéssel kezdett, de a nyitás után hamar ismét esésbe fordult a piac, a BUX és már 86 598,11 pontnál 1,2 százalékos mínuszban jár. A vezető részvények továbbra is pirosban. Az OTP komolyan esik, a Mol is csökkent, a Telekom egyelőre változatlan. A tegnapi győztes Richter is vesztett a lendületből és mínuszban kezdte a kereskedést. A forgalom 4 milliárd felett van reggel. Kérdés, meddig tart még a negatív hangulat, és érkezik-e fordulat a következő napokban?

A nyitást követően a részvények árfolyama

  • Mol: 2 998 Ft,  -0,27 százalékos gyengülés

  • OTP: 23 570 Ft, –1,22 százalékos gyengülés

  • Magyar Telekom: 1 540 Ft,  nem változott

  • Richter: 10 340 Ft, -0,77 százalékos erősödés

Az elemzők szerint a mai nap a BUX és a vezető részvények is gyengülhetnek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2505,68 pontos, 2,79 százalékos csökkenéssel, 87 225,64 ponton zárt csütörtökön.

Varga Zoltán az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint folytatódott az esés a hazai részvénypiacon, miután a bejelentett amerikai vámok a vártnál súlyosabbak voltak. A BUX index grafikonján 86 ezer pontnál adódhat a következő fontosabb támasz. A csütörtöki, közel 3 százalékos zuhanás után sokan reménykedtek fellélegzésben, de egyelőre nem érkezett meg a megkönnyebbülés. A nemzetközi és hazai befektetői hangulatot továbbra is erősen nyomasztja az amerikai vámokkal kapcsolatos bizonytalanság, amit a piac jóval drasztikusabbnak értékelt a vártnál.

OTP: tovább csúszik a bankóriás

Az OTP árfolyama péntek délelőtt újra lejtőre került, másfél százalékos esést mutat, miután csütörtökön több mint 5 százalékot gyengült. A forgalom továbbra is erős, csütörtökön elérte a 19 milliárd forintot. Technikai elemzések szerint 23 530 forintnál húzódik a következő érdemi támasz, míg 24 360 forint jelenti az első ellenállást.

Mol: kritikus szint közelében

A Mol részvényei is gyengélkednek, 1,83 százalékos mínusszal 3006 forintra estek csütörtökön, és továbbra is nyomás alatt vannak. A következő komoly támasz 2964 forintnál található, az ellenállás 3090 forintnál.

Richter: az egyetlen fény a sötétben?

A Richter-papírok kivételt képeznek a borús képből: 10 forinttal erősödtek, így árfolyamuk 10 420 forinton áll. Az elemzők szerint 10 492 forintnál jelentős ellenállással nézhet szembe, míg 10 300 forint a támasz.

Telekom: kulcsszint alatt

A Magyar Telekom árfolyama szintén negatív irányban mozdult el, 2,04 százalékos eséssel 1540 forintra gyengült csütörtökön. Az 50 napos mozgóátlagot letörte, így jelenleg 1557 forintnál van ellenállás, míg 1486 forintnál húzódik

Mi alakíthatja a BUX mai mozgását?

A mai kereskedésben a BUX alakulását elsősorban a nemzetközi piacok hangulata és az amerikai vámintézkedésekre érkező újabb reakciók befolyásolhatják. Emellett a befektetők figyelik a vezető részvények technikai szintjeit is, amelyek áttörése további elmozdulásokat hozhat a BÉT-en.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock

Legnézettebb Tartalmak