2025 január 23

OTP – mi lesz vele a kormány döntése után?

Már megszokhattuk, hogy a legnagyobb hazai blue chip árfolyama gyakran jár be rövid idő alatt nagy utat. Így történt ez eddig idén is. Az OTP árfolyama a 9000 forintos szint alatt is járt márciusban, amikor az amerikai bankcsődöktől rettegett szinte az egész tőkepiac. Azóta viszont már láttunk 11300 feletti árfolyamot is. Érdemes lehet a hírek mellett a kiadott technikai elemzéseket is figyelemmel követnünk.

Csökken a bankadó, ha …

Érdekesen kezdődött idehaza a nyár, ha a néhány napja megjelent Magyar Közlönyre gondolunk. A megtakarítások adózásával kapcsolatos változások mellett ugyanis a banki különadó várható alakulásáról is többet megtudhattunk. 2024-ben valóban feleződhet a magyar bankszektort (és így az OTP-t kiváltképp) súlyosan érintő extraprofitadó, azonban ez egyáltalán nem fog automatikusan bekövetkezni. Jelentős állampapír-vásárláshoz köti ugyanis a szabályozás az extra teher csökkenését, ami némileg csalódás lehet az automatikus részbeni kivezetéshez képest. Kérdés, hogy az OTP hogyan tud majd eleget tenni ennek a feltételnek, és 2024-ben ennek függvényében mennyivel romlik a bankcsoport eredményessége a különadó miatt.

OTP – technikai elemzés

Az OTP Global Markets mai, magyar piacról szóló technikai elemzésében az OTP grafikonja is helyet kapott. Az elemzés szövege szerint nagyon fontos szint alatt forog a papír, a 11250-es ellenállást kellene elhagyni ahhoz, hogy teret nyisson felfele a mozgás. Amíg ez nem történik meg, addig az emelkedő vékony zöld trendvonal és a 11250 alá lehet beszorulva – írják. Amennyiben 11250 fölé tudna törni, akkor a 12000-13125 közötti tartomány lehetne a célja az emelkedésnek. Mindaddig, amíg a vékony zöld trendvonal nem törik, ez benne van a pakliban az OTP elemzői szerint. Ellenállásnak a 11250, a 11875, a 12500 és a 13750 lett megjelölve, míg támasz szerintük a 10000, a 9375, a 8750, a 8125 és a 7500 lehet.

Technikai elemzés forrása: OTP Global Markets

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!