
Milliós károk, nulla biztosítás? – A magyarok fele még mindig kockáztat utazáskor
Sokan még mindig biztosítás nélkül vágnak neki a nyaralásnak, pedig egy váratlan betegség vagy baleset akár milliós kiadással is járhat. A digitális biztosításkötés ugyan terjed, de még mindig rengetegen kockáztatnak feleslegesen.
Továbbra is sokan utaznak biztosítás nélkül
Hiába emelkedik a digitálisan kötött utasbiztosítások száma, a magyar utazók közel fele még mindig biztosítás nélkül indul útnak – derül ki az MBH Bank és a CIG Pannónia friss adataiból.
Az MBH Bank kutatása szerint a magyarok 56 százaléka köt utas- vagy balesetbiztosítást, de 18 százalékos soha nem is gondol rá. A felmérés rámutat, hogy a lakosság közel fele évente legalább egyszer külföldre utazik, de csak a tengerparti utakhoz kapcsolódóan hajlandóak nagyobb arányban biztosítást kötni, míg a városnézések esetén ez gyakran kimarad. Pedig egy baleset vagy betegség akár milliós kiadást is okozhat egy nyaralás során.
Digitális robbanás és EU-csomagok
A digitálisan kötött biztosítások aránya megduplázódott egy év alatt. A 2023/2024-es szezonban a CIG Pannónia ügyfeleinek több mint fele az EU-s csomagot választotta, míg minden harmadik repülős út már Európán kívülre szólt. A sport- és extrém sportbiztosításokat még mindig kevesen, mindössze 4,2 százalék veszi igénybe, míg az útlemondási biztosítás továbbra is marginális népszerűségű.
Amikor bekövetkezik a baj milliókat kell fizetni
A leggyakoribb problémák a jelentős járatkésések, betegségek, balesetek, elveszett poggyászok, sőt lopások. A legmagasabb kárkifizetés az előző évben elérte a 75 millió forintot. Az átlagos kárösszeg is növekedett, 283 ezer forintra. Az adatok szerint a legnagyobb kockázat az idősebb korosztályra leselkedik, akiknél a balesetek és betegségek komplex, költséges ellátást igényelnek.
Címlapkép forrása: Pixabay
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.