
Egymilliárd eurós sikert aratott az MFB – Erős nemzetközi kereslet a devizakötvényre
Kiemelkedő befektetői érdeklődés mellett vont be egymilliárd eurós forrást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) nemzetközi kötvénykibocsátása során. A kedvező 4,375 százalékos kamatszint mellett zárult ügylet megerősíti a magyar gazdaságba vetett piaci bizalmat.
Az MFB sikeres nemzetközi devizakötvény-kibocsátást hajtott végre
A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) a devizakötvény kibocsátás során 5 éves futamidő mellett összesen 1 milliárd euró összegű forrást vont be nemzetközi befektetőktől, 4,375 százalékos kamat mellett. A nemzetközi kötvénykibocsátás szerdán zárult – közölte a bank csütörtökön.
A kibocsátás kiemelkedő nemzetközi kereslet mellett zajlott, és a bank szerint meghaladta az előzetes várakozásokat. Ez a kibocsátás megerősíti a magyar gazdaság fundamentumai iránti befektetői bizalmat.
A cél a hazai gazdaság dinamizálása és a versenyképesség erősítése
A kötvénykibocsátásból származó forrásokat az MFB a vállalkozások versenyképességének javítására, illetve a magyar gazdaság fejlesztésére kívánja fordítani. A bank tulajdonosi joggyakorlója a Nemzetgazdasági Minisztérium, a stratégia fókuszában a hazai gazdaság finanszírozási lehetőségeinek bővítése áll.
A közlemény szerint a frissen bevont források lehetővé teszik, hogy az MFB 2025-ben dinamikusan bővíthesse aktivitását. Továbbá maradéktalanul betölthesse a fejlesztési bankként elvárt gazdaságélénkítő szerepét.
Bizalom a magyar gazdaságban és az MFB-ben
A bank szerint a kibocsátás sikere nemcsak a magyar gazdaságba vetett bizalom jele, hanem egyben visszaigazolása is az MFB nemzetközi elismertségének mint fejlesztési intézménynek.
A forrásbevonás költséghatékony kamatszinten valósult meg, így az MFB tovább erősítheti szerepét a hazai hitelpiac élénkítésében, valamint a vállalkozások támogatásában.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: MFB