
Brutális a kontraszt – A Vodafone bevétele nőtt mégis 1,48 milliárd eurós a vesztesége
Brutális bevételnövekedés után mégis veszteséggel zárta pénzügyi évét a Vodafone. Miközben Afrikában és Nagy-Britanniában szárnyal a cég, a német piac gyengélkedése és értékvesztési leírások 1,48 milliárd eurós veszteséget hoztak. A vállalat újabb részvény-visszavásárlásba kezd.
Vegyes pénzügyi év után új programmal készül a Vodafone
A Vodafone csoport 2025-ös pénzügyi évét 2 százalékos bevételnövekedéssel zárta. A vállalat árbevétele március végére elérte a 37,45 milliárd eurót – derült ki a kedden közzétett pénzügyi jelentésből. A szolgáltatási bevétel, amely a távközlési szektor egyik legfőbb teljesítménymutatója, 2,8 százalékkal 30,76 milliárd euróra emelkedett – olvasható az éves eredmény a Reuters oldalán.
Erős afrikai és brit piac, gyenge német eredmények
A Vodafone brit leányvállalata 1,9 százalékos bővülést mutatott, miközben Németország – a cég legfontosabb piaca, amely a szolgáltatási bevételek 35 százalékát adja – 5 százalékos visszaesést szenvedett el. A cég európai és törökországi piaci szereplése összességében 2,1 százalékkal erősödött, Afrikában pedig kiugró, 11 százalékos növekedést jelentettek.
Veszteséges eredmény, csökkenő EBITDA
A kamatfizetés, adózás, értékcsökkenés és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) 0,8 százalékkal 10,93 milliárd euróra csökkent. Még jelentősebb a romlás az adózás előtti eredménynél. Egy évvel korábban a vállalat 1,62 milliárd euró nyereséget mutatott ki, addig az elmúlt pénzügyi évet 1,48 milliárd eurós veszteséggel zárta. A visszaesés hátterében főként a német és román piacokat érintő értékvesztési leírások állnak.
Újabb részvényesi juttatások, 2 milliárdos visszavásárlás indul
A Vodafone új, 2 milliárd eurós saját részvény-visszavásárlási programot jelentett be. Ez kiegészíti a 2025-ös pénzügyi évben már végrehajtott 3,7 milliárd eurós részvényesi juttatást, amelyből 1,8 milliárd eurót osztalék, míg 1,9 milliárdot részvény-visszavásárlás formájában fizettek ki a befektetőknek.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock