
Milliárdos osztalékot javasol a Budapesti Ingatlan – A közgyűlés dönt
Több mint 5,9 milliárd forint osztalékot javasol a Budapesti Ingatlan Nyrt. vezetése a 2024-es eredmények után. Ha a közgyűlés ezt nem szavazza meg, egy visszafogottabb, 2,7 milliárdos alternatíva is napirenden van. A társaság árbevétele nőtt, nyeresége stabil maradt.
A Budapesti Ingatlan Nyrt. a közgyűlésen milliárdos osztalékot javasolt
A Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) igazgatótanácsa 5,974 milliárd forintos osztalék kifizetését javasolja a közgyűlésnek. Ez részvényenként magasabb osztalékot jelentene, mint az előző években. Amennyiben azonban a közgyűlés nem fogadja el a fő javaslatot, a vezetés alternatív javaslatként 2,752 milliárd forintos osztalékot terjeszt elő, ami részvényenként 10 forintot jelentene – derül ki a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT)oldalán, szerdán közzétett hivatalos tájékoztatásából.
Növekvő árbevétel, stabil nyereség
A társaság 2024-es konszolidált beszámolója szerint az éves nettó árbevétel 8,18 milliárd forintról 13,38 milliárdra nőtt, miközben az egyéb működési bevételek 6,28 milliárdról 3,16 milliárd forintra mérséklődtek. Ennek ellenére az adózott eredmény enyhén emelkedett, 10,56 milliárd forintról 10,8 milliárd forintra.
A beszámoló szerint a Budapest Ingatlannál által kezelt irodák kihasználtsági aránya javult, a parkolóházak forgalmát pedig a budapesti közterületi parkolási zónák bővítése is támogatta. Szálláshely-szolgáltatásból jelenleg nincs bevétele, ugyanakkor egy belvárosi, szállodaként hasznosítható ingatlanjuk felújítása folyamatban van, várhatóan 2026-ra fejeződik be.
Háttér és kockázatok
A Budapesti Ingatlan Nyrt. szabályozott ingatlanbefektetési társaságként (SZIT) működik, portfóliójába 11 fővárosi ingatlan és több fejlesztési telek tartozik. Részvényeit a BÉT prémium kategóriájában jegyzik, árfolyama az elmúlt egy évben 400 és 616 forint között mozgott, kedden 480 forinton zárt.
A társaság a bérleti szerződések változását, az üzemeltetési költségek növekedését és a fejlesztések esetleges csúszását említi főbb üzleti kockázatai között.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: BIF