2024 december 23

Bizakodó kilátásokról számolt be a Delta Air Lines

A Delta Air Lines szerdán optimista kilátásokról számolt be. A légitársaság becslése szerint a második negyedéves korrigált árbevétel várhatóan teljes mértékben visszaállhat a 2019-ben látott szintekre.

A Delta 12.4-12.5 milliárd dolláros korrigált árbevételt prognosztizál a második negyedévre vonatkozóan, ami azt jelentené, hogy az árbevétel újra a 2019-ben, a koronavírus kitörése előtti évben látott szinteken alakulhat. 2019 ugyanezen periódusában 12.4 milliárd dolláros árbevételről számolt be a légitársaság. 2020 márciusától kezdődően a koronavírus hatásai kifejezetten súlyosan értintették a szektort, a lezárások ideje alatt a légiközlekedés szinte teljesen leállt, kifejezetten nehéz helyzetben voltak a légitársaságok, óriási mértékű veszteségeket szenvedett el az iparág. A Delta korábban 93-97 százalékos helyreállást becsült a 2019-es árbevételhez viszonyítva, ám a magas keresletre reagálva szerdán pozitívan módosították a második negyedéves iránymutatásukat.

A magas infláció az üzemanyag árában is reflektálódik, a Delta arra figyelmeztetett szerdán, hogy még a korábban becsültnél is magasabban alakulhat az üzemanyag tényleges ára.

Stephen Trent, a Citi elemzője szerint az előzetesen vártnál erősebb iránybecslés hosszabb távon pozitív hatással lehet a Delta árfolyamára. Az elemző 57 dolláros célár mellett vételre ajánlja a Delta részvényeit.

Helane Becker, a Cowen elemzője 54 dolláros célárat határozott meg a Delta Air Linesra. Az elemző szerint biztató jel, hogy a kihívásokkal teli környezet ellenére pozitívan módosította iránymutatását a Delta. Az elemző szerint azonban a Delta kapacitása az előzetesen becsültnél alacsonyabb szinteken alakulhat, számos gazdasági tényező befolyásolja a szektor működését, amelyek hatására rengeteg járatot kell eltörölni.

A légitársaságok szépen lassan leküzdik a koronavírus negatív hatásait, azonban számos egyéb tényező továbbra is fejtörést okoz

Korábbi cikkünkben is beszámoltunk róla, hogy az ünnepi hosszú hétvégén számos nehézséggel szembesültek a légitársaságok. A problémák forrása végre nem az alacsony kereslet volt, kifejezetten sokan keltek útra a hétvégén. Helane Becker korábban arról számolt be, hogy szerinte a koronavírus hatása már relatíve alacsony, nagy a kereslet a légi utazások iránt. Az elemző szerint a kereslet mértéke az egész nyár során magas szinten marad.

Számos egyéb tényező okozott azonban fejtörést a légitársaságoknak a hétvége során, nehezen birkóztak meg a megnövekedett kereslettel. Számos reptéren munkaerőhiány van, rengeteg járat késett vagy törlésre került. A hosszú hétvégén több mint 7000 járatot kellett különböző okok miatt eltörölni. Ezen időszak alatt körülbelül 13 millió ember haladt át az amerikai repterek ellenőrző pontjain, ami 22.1 százalékos növekedést jelent tavalyhoz képest.

(www.shutterstock.com)

Becker mozgalmas nyári szezont prognosztizál, azonban az elemzőnek aggályai vannak afelől, hogy a szektor hogyan tudja kezelni a várhatóan még magasabbra hágó keresletet a nyári hónapok során. Az elemző további áremelkedést prognosztizál a repülőjegyek árára vonatkozóan, valamint a munkaerő hiány Becker szerint főleg a kisebb városokban súlyos nehézségeket okozhat.

A szektor egészét lefedő U.S. Global Jets ETF idén 5.88 százalékos mínuszban van, az elmúlt 1 év alatt pedig 26.94 százalékot esett.

A Delta a nyitást követően pozitív tartományba fordult, azonban ezt követően a kedvező hírek ellenére esésbe kapcsolt. A szerdai kereskedési napot végül 5.16 százalékos csökkenést követően 39.54 dolláron zárta a Delta, ezzel 2022-ben 1.18 százalékos pluszban van a részvény, míg az elmúlt 1 év alatt 17.11 százalékkal csökkent a Delta Air Lines részvények értéke.

Borítókép forrása: www.shutterstock.com