
Csökkentek az amerikai tőzsdeindexek
A 0,1-0,2 százalékos veszteséggel kezdő indexek a zárás közeledtével 0,7-0,9 százalékra fokozták veszteségeiket.
Az indexek korábbi, több napon át rekordokat döntő emelkedése már a hét elején megrekedt és konszolidációs fázisba esett a további erősödést indokolttá tévő tényezők híján. A csütörtökön közzétett legfrissebb makrogazdasági adatok pedig éppen hogy kissé csalódást keltettek az elemzők körében.
Az elmúlt héten váratlan mértékben megnőtt az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók, és a tartósan munkanélküli ellátásban részesülők száma is. A kiskereskedelmi forgalom májusi növekedésének mértéke elmaradt a várt értéktől és az előző havi növekedéstől is.
Az olajár mellett a részvényárfolyamokon is nyomot hagyott az iszlamista felkelők előrenyomulása Irakban, a globális olajellátást veszélyeztető háborús állapot. Az S&P-500 indexben csak energiaipari ágazat részvényei erősödtek. A Diamond Offshore Drilling részvénye például 3,5 százalékkal erősödött, ami a második legmagasabb nyereség volt az S&P-500 indexben. Az emelkedő olajár és a Lufthansa profitfigyelmeztetése gyengítette a légitársaságok részvényeit. A Delta Air Lines 6 százalékkal az S&P-500 index legnagyobb vesztesének bizonyult. A Southwest Airlines 5 százalékkal gyengült.
A WTI nyersolaj ára mintegy két órával az amerikai tőzsdei kereskedés vége előtt a határidős tőzsdén legközelebbi szállításra hordónként 2,72 dollárral, 2,49 százalékkal állt magasabban az előző napi zárásnál, hordónként 112,09 dolláron.
Az arany ára, mint bizonytalan helyzetekben általában most is erősödött, a határidős piacon unciánként 1273,50 dolláron, 12,30 dollárral, 0,98 százalékkal jegyezték magasabban az előző napinál.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]