
Korrigáltak a keleti indexek
Korrigáltak az indexek
Az ázsiai befektetők továbbra is szoros figyelemmel követik a thaiföldi eseményeket, ahol a hadsereg szükségállapotot hirdetett a hat hónapja tartó kormányellenes tüntetések miatt.
Az irányadó tízéves amerikai kincstárjegy hathavi mélypont közelében, 2,54 százalékon áll, ez kevésbé teszi vonzóvá a dolláralapú befektetéseket. A dollár ennek megfelelően háromhavi mélypontra süllyedt a japán jennel szemben. Ez pedig – a japán fizetőeszköz viszonylagos erőssége – rossz hír az exportra termelő japán vállalatoknak.
Ennek ellenére kedden Tokióban az irányadó Nikkei-225 index 0,49 százalékkal nőtt, kissé korrigálva az elmúlt négynapi folyamatos esést.
Dél-Koreában a Kospi mutató is korrigált, csak az ellenkező irányba: 0,19 százalékkal csökkent, miután az elmúlt nyolc kereskedési napon összesen csaknem 4 százalékkal erősödött.
A tokiói záráskor még nyitva tartó kínai részvénypiacok erősödtek: Hongkongban a Hang Seng 0,57 százalékkal, a sanghaji tőzsde 0,17 százalékkal. Erősödött az ausztrál és enyhén a szingapúri tőzsde is, a tajvani és az indonéz mutató viszont esett.
Drágább lett az olaj
A kőolaj világpiacán az északi-tengeri Brent fajtából egy hordó (159 liter) júliusi szállításra 109,49 dollár volt, ez 12 centes drágulás hétfőhöz képest. Az amerikai WTI fajta júniusra 10 centtel kúszott feljebb, 102,17 dolláron állt.
Egy uncia (31,1 gramm) arany ára azonnali szállításra kevéssel 1293 dollár fölött állt, vagyis érdemben nem változott hétfőhöz képest.
Kis mínusz itthon
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 9,79 pontos csökkenéssel, 18 634,38 ponton nyitott kedden. A hétfői záró értékéhez képest 0,05 százalékkal gyengült.
Pluszok Amerikában
Emelkedéssel zártak hétfőn a New York-i értéktőzsde főbb mutatói. Az emelkedés hátteréről kereskedők úgy nyilatkoztak: lévén negatív bejelentés nem zavarta meg a kereskedést, a piac tovább emelkedett.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]