2025 május 18

Hullámlovaglás helyett a gordiuszi csomó átvágása

Emblematikus papírja a magyar piacnak az OTP. Nem csak a hazai kisbefektetők figyelme fókuszál a lakossági bank részvényeire, de a londoni profik is OTP-t zsákolnak, ha javul az ország megítélése, s a bankrészvényt szórják a parkettre, amikor növekszik a kockázat.

Őrült bizonytalanságot tapasztalhatunk ezekben a hetekben az OTP piacán. Az még csak hagyján, hogy a devizahiteles mentőcsomag kapcsán egyetlen hét alatt 800 forint részvényenkénti veszteséget árazott ki a piac a papírból. Ám Csányi Sándor elnök-vezérigazgató látványos kitárazása még inkább elbizonytalaníthatja a kisbefektetőket.

Mit lehet ilyenkor tenni? Nos, beállhatunk a hulló kések alá, s az aktivizálódó stop loss megbízások miatt egyre több sebből vérezve, megpróbálhatjuk eltalálni a piac alját.  Ha nagy szerencsénk van, s éppen jókor veszünk bele az esésbe, talán még nyerhetünk is.  Vagy akár shortolhatjuk az OTP-t, de kicsit ennek is olyan „elment a vonat” hangulata van. Arról nem beszélve, hogy kis tétekben játszva minden próbálkozásnak „all in” íze van. Magyarán, könnyen beleverhetjük az orrunkat szűkre szabott likviditásunk falába.

A piaci hullámzástól émelygő kisbefektetőknek nyújthat csöndes öblöt a profi portfólió kezelés. Mint például a Buda-Cash Brókerház Trend Egyedi Portfólió-kezelés ajánlata. Kisbefektetőkre szabott feltételekkel, amennyiben a beugró küszöbértéke 500 ezer forint, a Tartós Befektetési Számla adómentességet biztosít, s a profik magukra vállalják a döntés terhét. Hogy mivel kecsegtetnek? A jövőbe ugyan nem látunk, de a múltban már letettek valamit az asztalra a portfólió kezelők, amennyiben 2004 óta 15,26 százalékos éves átlaghozamot hoztak össze.