2025 május 19

Tőzsdére megy az Orangeways

Kovács Miklós vezérigazgató az átalakulás céljaként az Orangeways Holding nemzetközi regionális expanziójához, a szolgáltatás minőségének javításához és a magyar munkaerő nemzetközi utazási szolgáltatások révén történő exportjához szükséges tőkebevonás feltételeinek megteremtését jelölte meg.

Az Orangeways Magyarország Zrt., valamint az Orangeways Dél-Alföld Kft. és az Orangeways City Kft. nemrég betagozódott a tavaly novemberben a West Block Ltd által 110 millió forinttal alapított Orangeways Közlekedési Hálózatok Holding Zrt.-be.

A túlnyomórészt a menedzsment által birtokolt társaság közgyűlésén a tulajdonosok döntöttek arról, hogy részesedésüket apportálják a Orangeways Közlekedési Hálózatok Holdingba, amelynek tőkéje ezzel 2,5 milliárd forintra nőtt.

A működését nyilvános részvénytársaságként folytató társaság még ebben az évben további tőkebevonásokat tervez. A közlemény szerint ehhez megteremti működésének az értékpapírpiacokon megkövetelt átláthatóságát.

Az évi 300 ezer utast szállító Orangeways Holding a jövőben kiterjeszti szolgáltatásainak hatósugarát a közép-európai régióban, és aktív résztvevőjévé kíván válni a magyarországi közösségi buszközlekedésre kiírt közbeszerzési pályázatoknak. A társaság fejlesztési terveit banki finanszírozás nélküli eszközbeszerzésekre, innovatív szolgáltatások bevezetésére és utasbarát szolgáltatási stratégiára építi – olvasható a közleményben.

Szeretnél keresni a tőzsdei indexeken?

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]