
15%-ot eshet a Yahoo!
Beigazolódni látszanak a ház elemzőinek korábbi megállapításai: az árfolyam az elmúlt 2 hétben tovább folytatta útját, kivételesen a tankönyvi példának megfelelően. Kivételesen, mivel az Elliott Hullámok gyakran szabálytalan befejezéseket produkálnak. Esetenként a második korrekciós hullámrész (B) eléri, néha meg is haladja a korábbi csúcsot (5).
Ez alkalommal a Yahoo részvénye nagyobb valószínűséggel követi majd a hagyományos útvonalat. Korábban azt feltételeztük, hogy még a 40 dolláros szint előtt tetőzik majd az árfolyam és nem emelkedik tovább a január eleji csúcsig. Most, az árfolyam emelkedés lendülete megtörni látszik a 39 dollárt már nem sikerült elérnünk. Az utóbbi napokban már növekvő forgalom mellett, gyengült a papír, ami egy nagyobb korrekció indulását jelezheti.
Az utolsó korrekciós szakaszban (C) az árfolyamesés növekvő forgalom mellett következhet be egészen 32 dollárig, tehát az első korrekciós szakasszal (A) megegyező mértékű csökkenés is elképzelhető. Körülbelül 15%-kal értékelődhet le a részvény értéke, amellyel a hullám befejezettnek lesz tekinthető.
Az internetes keresések terén továbbra is a Google a nagy vetélytárs, ami igen csak nyerésre áll a keresési statisztikák alapján. Kérdéses továbbá, hogy a Yahoo költségcsökkentő intézkedései eredményesek lesznek-e, és hogy a felfokozott versenyben a vállalat meg tudja-e erősíteni piaci pozícióját. Mivel az esést belső és külső fejlemények egyaránt elindíthatják, a napokban kibontakozó, borúsra forduló piaci hangulat hatására is elindulhat a lejtmenet.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.