Így lehet profitálni a húsvétból – Egy kereskedési stratégia
Az ünnepek mindig megkavarják a tőzsde világát. A piacok hol belassulnak, hol pedig volatilisebbek lesznek. Az emberek elkezdenek szabadságokat kivenni, a cégek pedig mindenféle engedményeket tesznek az alkalmazottaknak. De sok befektető és kereskedő fejében felmerül a kérdés, hogy ki lehet-e használni az ünnepeket esetleg szép kötésekhez. A cikk egy olyan stratégiát jár körbe, ami a húsvét előtti időszakban hoz meglehetősen meggyőző számokat.
Mikor?
A stratégia egyik legfontosabb része, hogy nem az ünnepek után lehet alkalmazni, hanem előtte. Pontosabban szerdán és csütörtökön. Amerikában a péntek, ahogy itthon is, szünnap. Így az utolsó kereskedési lehetőség az a csütörtök.
A stratégiát is „Holy Thursday” nevezte el, a quantifiedstrategies.com, akik vissza is tesztelték az ötletüket.
Egyszerű, így nagyszerű?
Az egész nem áll másból, mint egy vételből az amerikai indexeken. Nevezetesen az S&P 500-on. A nyitást a Holy Thursday szerint szerda este, a kereskedés vége előtt kell véghezvinni, majd csütörtökön, a piac zárása pillanatában kell eladni a pozíciót. Egyszerűnek hangzik igaz?
A stratégia arra épít, hogy általában (az elmúlt 63 évben amit visszatesztelt az oldal), ez a nap egy erős tőzsdei időszaknak tűnt. Általában Amerika emelkedett és pontosan ezt használja ki a Holy Thursday. Ez az előző hétre is abszolút igaz volt, hiszen a tech és az indexek is zöldben jártak.
Nézzük a számokat
63 kereskedés van (évente egyszer), az átlagos nyereség kereskedésenként 0,35%, a nyerési arány 68%, a profit faktor 4,1, és a maximális minusz egy aprócska 2%. Ezek a számok elég jól mutatnak, sokan feltételezhetik, hogy ez lehet a legjobb nap kereskedni az évben.
Az oldal azt is letesztelte, ha szerdán veszünk ahogy eddig, de csütörtökön nyitáskor el is adjuk a pozíciót. Erre a megoldásra sem lehet panasz, azonban az eredeti azért jobb eredményeket produkált: Az átlagos nyereség 0,29%, a nyerési arány pedig 63%.
Forrás: https://www.quantifiedstrategies.com/easter-holiday-effect-in-trading/
Képek forrása: shutterstock
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!