
Forrósódik a helyzet az Auchannál – Elbocsátások helyett üzleteket adnak el Franciaországban
A francia Auchan szupermarketcsoport 19 üzletet ad el hazai piacán a német Lidlnek, hogy javítsa pénzügyi helyzetét és elkerülje a további elbocsátásokat – közölte a két vállalat.
A több mint tíz éve tartó ügyfélforgalom-csökkenés által sújtott Auchan tavaly novemberben bejelentette, hogy több mint 2000 munkahelyet szüntet meg Franciaországban, májusban pedig 25 üzlet bezárását és több mint 700 munkahely megszüntetését jelentette be Spanyolországban – ismertetei a Reuters hírügynökség.
Kisebb üzletek és online értékesítés
A cégek nem hozták nyilvánosságra a tranzakció pénzügyi részleteit. Az Auchan, amely Franciaországban és másutt is nagy szupermarketeket üzemeltet, a kisebb üzletek és az online értékesítés felé fordul.
Az e-kereskedelem térnyerése arra ösztönzi az embereket, hogy online vásároljanak élelmiszereket és nagyobb értékű cikkeket, például háztartási gépeket.
A vállalatok kizárólagos tárgyalásokat folytatnak tíz, az Auchan történelmi parkjában található szupermarket, valamint kilenc olyan áruház eladásáról, amelyeket a francia csoport a Casino-tól vásárolt 2024-ben – áll a közleményben. A vállalatok közlése szerint az eladás várhatóan az év végéig zárul, amennyiben a trösztellenes hatóság engedélyezi azt.
Auchan – A magyar piac nem érintett
Az Aucha üzletlánc jelen van a magyar piacon. Arról egylőre nincsen hír, hogy hazai piacot is érintenék a változások.
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.