Jönnek a fontos jelentések – erre figyelj a héten
Az előttünk álló napokban folytatódik a bankok gyorsjelentési szezonja, több nagybank adatsorát is megismerhetjük a héten. Emellett a piaci hangulat szempontjából természetesen fontos lehet a jegybankok monetáris politikájával kapcsolatos várakozás, valamint akár az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírfolyam is.
Nemzetközi piacok – gyorsjelentések
A mai napon még egyáltalán nem készülhetünk adatbőségre, 16 órakor a New York-i feldolgozóipari beszerzési menedzser index lehet a hét első fontosabb makroadata. Kedden hajnalban érkezik a Kínai GDP-adat, de az ázsiai országból közlik az ipari termelés és a kiskereskedelmi forgalom alakulását is. Délelőtt 11 órakor a ZEW index lát napvilágot Németországra és az eurózónára vonatkozóan egyaránt. Ezen a napon teszi közzé negyedéves számait a Goldman Sachs, a Bank of America és a Netflix is.
Szerdán hajnalban a japán ipari termelési adatok indítják a napot. A hét közepén publikálják a Morgan Stanley, valamint a Tesla gyorsjelentését is. Csütörtökön hajnalban a japán export-import adatok lehetnek érdekesek. Délután szokásosan közlik az USA-ból a munkanélküli segélykérelmek számának változását, valamint napvilágot lát a Philadelphia-i Fed index is. 16 órakor az eurózóna előzetes fogyasztói bizalmi indexéről kapunk képet. A hét utolsó munkanapján érkezik a japán, a német és az amerikai feldolgozóipari beszerzési menedzser index is. Németországból a szolgáltatóiparról is kapunk hasonló adatot, míg Japánból az inflációs ráta érkezik. Emellett az SAP gyorsjelentése is fontos lehet pénteken.
Hazai piac – még nem indul be az élet
Magyarországgal kapcsolatos adat az előttünk álló napokban nem lát napvilágot. Leginkább a nemzetközi piaci események lehetnek így azok, amik megmozgathatják a hazai befektetők fantáziáját is. Persze továbbra is érdemes lehet figyelni a forint árfolyamára, már csak azért is, mert alig több, mint egy hét múlva kamatdöntő ülést tart a Magyar Nemzeti Bank (MNB). Itt pedig friss információkat kaphatunk a monetáris politika várható alakulásáról.
Forrás: Erste Gazdasági naptár
Címlapkép forrása: Shutterstock