Erős hét után-hétvégi összefoglaló
Továbbra is a koronavírus járvánnyal kapcsolatos hírek uralták a hírfolyamokat a hétvégi napokon. A tőzsdéken azonban ettől függetlenül is egy változékonyabb időszakot élünk, ezért érdemes lesz figyelni a nagy részvényindexek mozgását. Mindeközben a magyar piacon még gyorsjelentések várnak ránk, és az OTP, valamint a Mol kitörésének további útját is megéri nyomon követni.
Jó hírek Magyarországról-ez az eszközökben is látszódhat
Magyarországról továbbra is egyre jobb hírek érkeznek a járvány alakulása kapcsán. Már a második hullám lecsengésének idejét idézik a napi fertőzöttségi adatok, de kórházban is közel hatoda annyi embert ápolnak, mint a járvány csúcsán. Ami még inkább örvendetes, hogy a halottak száma is ütemesen csökken, vasárnap 61 új elhunytról számoltak be. Az oltási program pedig ha lassulva is, de halad: már több, mint 4,6 millió ember kapta meg legalább az első oltását. Már egyre inkább a regisztrálók számának emelkedése lehet a kulcs a nyájimmunitáshoz, ugyanis oltás egyre több érkezik az országba. A vírusválság lecsengése továbbra is adhat muníciót a magyar eszközöknek: a BUX és a forint is látványos erősödést volt képes felmutatni az elmúlt 2 hét során. Az egyedi sztorik sem értek ugyanakkor véget a magyar börzén: hétfőn piaczárás után az Alteo és az ANY Biztonsági Nyomda számait is megismerhetjük 2021 első negyedévére vonatkozóan.
Folytatódik a pozitív trend a nemzetközi piacokon?
Az előző hét meglehetősen mozgalmasan telt, ha ránézünk a vezető indexek árfolyamára. A hét elején jelentős esést szenvedtek el a tőzsdék, leginkább a kilövő amerikai inflációt mutató adatokra. Felerősödött a kamatemeléstől, a laza monetáris politika végétől való félelem. De amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is illant az esés, csütörtökön és pénteken már hatalmas emelkedést mutattak az árfolyamok.
Kérdés, hogy a pozitív hangulat meddig lesz képes kitartani, de az előző heti feltámadás kétségtelenül egyelőre további emelkedést vetít előre. Aggodalmat okozhat ugyanakkor az indiai mutáns, amiről még mindig nem rendelkezünk túl sok információval. Jellemző, hogy Boris Johnson brit miniszterelnök jelezte, hogy az angol újranyitási tervet is késleltetheti az új variáns megjelenése. Ez egyelőre túl nagy aggodalmat már nem képes okozni a tőzsdéken; sokkal inkább a már említett inflációs félelmek lehetnek a hangsúlyosak a már elkönyvelt teljes gazdasági újranyitás mellett.