Vörösbe borultak a tengerentúli börzék
Az amerikai vezető tőzsdeindexek negatív tartományba fordultak kedden, miután a kötvényhozamok emelkedésének következtében eladási hullám söpört végig a piac egészén, különösen negatívan érintve a technológiai szektort és a növekedési részvényeket. Az amerikai 10 éves államkötvény sorozatban hatodik napja emelkedik, a hozama június óta nem látott, 1.546 százalékos szintre érkezett.
Így teljesítettek az amerikai vezető tőzsdeindexek kedden:
Dow Jones Ipari Átlag: A Dow Jones Ipari Átlag a keddi kereskedési nap szinte egésze alatt csökkent, végül 569.38 pontos, 1.63 százalékos esést követően 34 299.99 ponton zárt. A gyengélkedő technológiai szektor erősen befolyásolta a blue-chip index mozgását. A Dow Jones leggyengébben teljesítő komponense a Microsoft volt, a világ legnagyobb szoftvervállalatának részvényei 3.62 százalékot estek. Érdemes megemlíteni, hogy az indexben szereplő 30 vállalat közül mindössze a Chevron és a Caterpillar tudott emelkedni.
S&P 500: Az S&P 500 a Dow Jones indexhez hasonlóan a nyitást követően lefordult és az egész napra a lefelé tartó irány volt a jellemző. A benchmark index 90.48 pontos, 2.04 százalékos esést követően 4 352.63 ponton zárta a keddi kereskedési napot. A technológiai szektor mellett az energia szektor kivételével gyakorlatilag minden más gyengélkedett. Nem volt 2.04 százalékot meghaladó esésre példa az S&P 500 esetében egészen május 12 óta.
Nasdaq Composite Index: Talán nem meglepő, hogy az amerikai vezető tőzsdeindexek közül a tech fajsúlyos Nasdaq Composite Index teljesített a leggyengébben tegnap. A Nasdaq Composite 423.29 pontos esés követően 14 546.68 ponton zárta a keddi kereskedési napot. A Nasdaq Composite Index március óta nem teljesített ilyen rosszul.
A félelem mérésére is használt CBOE Volatility Index, vagyis a VIX újra 23 fölé kúszott, ezzel szeptemberben már közel 40 százalékot emelkedett.