Elon Musk, a Twitter és a Dogecoin románca
Hétfőn este bizonyossá vált, hogy a Twitter igazgatótanácsa elfogadta Elon Musk 44 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatát. Elon Musk 11 nappal az ajánlat elfogadása előtt közölte felvásárlási szándékát, Musk részvényenként 54,2 dollárért veszi meg a Twittert. Musknak korábban 9.1 százalékos részesedése volt a közösségi médiaplatformban. A Twitter a hétfői kereskedési napot 5.66 százalékos emelkedést követően 51.70 dolláron zárta, ezzel idén 19.62 százalékos pluszban van a papír, míg az elmúlt 1 év során 22.86 százalékkal csökkent a Twitter részvények értéke.
A felvásárlási hír nem csak a Twitter árfolyamára volt pozitív hatással: a mémmé vált kriptovaluta, a Dogecoin több mint 25 százalékos pluszban is járt hétfőn. Elon Musk tavaly több esetben is olyan posztokat írt a Twitterre, melyek hatására jelentősen elmozdult a Dogecoin árfolyama. A Dogecoin támogatói arra spekulálnak, hogy a felvásárlást követően újra nagy figyelmet kaphat a kriptovaluta a világ egyik legbefolyásosabb emberétől. A tervek szerint Musk új funkciókkal bővíti és nyílt forráskódúvá teszi a Twittert, valamint a szólásszabadságra is különösen nagy figyelmet fog szentelni.
Musk januárban lehetővé tette, hogy egyes Tesla merchandise termékekért lehessen Dogecoinnal fizetni. Elon Musk ekkor a Time magazinnak elmondta, hogy a Dogecoin alkalmasabb az ilyen jellegű tranzakciók lebonyolítására, mint a Bitcoin.
Az eredetileg viccnek szánt Dogecoin hétfőn felülteljesítette a Bitcoint és a piaci kapitalizáció alapján második legnagyobb kriptovalutát, az Ethereumot is. A Dogecoin árfolyama több mint 25 százalékos pluszban is járt, azonban tavaly májusi mindenkori csúcsához képest még így is közel 80 százalékos mínuszban van a Doge.
A Bitcoin árfolyama hétfőn délután egészen 38.3 ezer dollárig süllyedt, estére azonban újra 40 ezer dollár fölé kúszott a legnépszerűbb kriptovaluta árfolyama. Az Ethereum a hétfő délutáni lokális mélypontjáról több mint 7 százalékot pattant fel.