
Amerikai tőzsde Július 23. – Pozitívan indult a kontinens, Trump egyezsége Japánnal lendületet hozott
Pozitívan indult a kereskedés kedden az amerikai tőzsdéken. A DJIA index pozitívan kezdett. Nasdaq és S&P 500 indexe is pluszban indított a a kereskedést. Trump mai japán tárgyalása indíthatta be a piacok pozitív irányú mozgását Az olaj ára tovább menetel lefele. Az arany jegyzése is esett, bár még így is az öthetes csúcs közelében van.
Indexemelkedéssel nyitottak szerdán az amerikai tőzsdék a Japánnal és a Fülöp-szigetekkel kötött új kereskedelmi megállapodásoknak, valamint az EU-val kötendő megállapodásokhoz fűződő optimizmusnak köszönhetően. A 30 vezető iparvállalat papírjait tömörítő DJIA-index 0,58 százalékkal erősödött. A részvények szélesebb körét érintő S&P 500 index 0,31 százalékkal emelkedett. A technológiai részvények mozgásait követő Nasda index 0,11 százalékkal is pluszban állt a nap kezdetén. Az amerikai tőzsdéken az előző naphoz képest pozitívan indult a kereskedés.
Az amerikai tőzsdeindexek indulása szerdán
Indexemelkedéssel nyitottak szerdán az amerikai tőzsdék.
DJIA-30: A Wall Streeten az index 0,58 százalékkal nőtt a nyitást követően.
S&P-500: Az index 0,31 százalékos emelkedéssel kezdett.
Nasdaq: A piac Composite indexe pedig 0,11 százalékkal erősödött a nyitáskor.
A nyersanyagok szerdai indulása az amerikai piacokon
Az olaj ára már a negyedik kereskedési napja csökken. A piac az amerikai készletadatokra vár, miközben az árakat a kereskedelmi feszültségek miatti keresleti aggodalmak és az OPEC+ termelésnövelése terheli meg.
A WTI nyersolaj ára az amerikai kereskedés kezdetén hordónként 65,03 dolláron állt az amerikai piacok nyitásakor 0,42 százalékos csökkenéssel kezdett.
A Brent olaj ára pedig 0,34 százalékkal csökkent 68,35 dollárra.
Az arany háromnapos nyerőszériát megakasztva csökkent, mivel a kereskedelmi megállapodások csorbították befektetési menedékként betöltött vonzerejét. Az ár azonban így is öthetes csúcsa közelében maradt. Az arany spot jegyzése unciánként 3 408,49 dollár 0,67 százalékos csökkenéssel.
A dollár és euró szerdai alakulása
A dollárindex három napos esés után kissé emelkedett: 0,21 százalékkal 97,60 pontra. Az euró jegyzése 0,22 százalékkal 1,1712 dollárra csökkent, de ezzel együtt is 2021 augusztusa óta nem látott magas szintnél tart, alapjában véve az amerikai-uniós kereskedelmi megállapodás reményének köszönhetően, valamint az ECB kamatdöntésére és az eurózóna BMI adataira várva.
Az amerikai piacnyitás háttere
A pozitív hangulatot elsősorban Donald Trump elnök bejelentései táplálhatták. Japánnal előnyös megállapodás született. A japán exportra kivetett amerikai vámok 25 százalékról 15 százalékra csökkennek. Japán 550 milliárd dollár befektetést ígért az Egyesült Államokban, és piacait megnyitja kulcsfontosságú amerikai áruk előtt. Erősödtek a piaci remények, hogy az augusztus 1-i határidő előtt kereskedelmi megállapodás születhet az EU-val. Az EU képviselői szerdán tárgyalnak erről, bár ellenintézkedésekre is készülnek az Egyesült Államokkal szemben. Az amerikai-kínai kereskedelmi tűzszünetet pedig valószínűleg meghosszabbítják az augusztus 12-i lejárat előtt. Szerdán a nagyobbak közül az Alphabet (Google), a Tesla, a T-Mobile és az IBM jelenti be negyedéves eredményeit.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Unsplash
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.