Rendkívüli Hírek:

2024 szeptember 21

A bankokban bízik a Ripple

Az XPR-t üzemeltető Ripple bízik abban, hogy egyre több bank és nemzetközi pénzintézet fogja adaptálni a kriptovalutát. A bizakodást az előző héten történt bírósági ítélet keltette, amely kérdésessé tette a SEC vádjait.

Jöhetnek a tárgyalások

A San Franciscó-i székhelyű cég arra számít, hogy hamarosan megkezdheti a tárgyalásokat az amerikai pénzügyi cégekkel az XRP-t pénzátutalásokhoz használó On-Demand Liquidity (ODL) termékének használatáról – mondta Stu Alderoty, a Ripple általános jogtanácsosa a CNBC-nek adott múlt heti interjújában.

A Ripple az elmúlt három évben folyamatos harcot vívott a SEC ellen. A hivatal vádja szerint a Ripple két vezetője illegálisan 1,3 milliárd dollár értékű ajánlatott tett az XRP értékesítésén keresztül. A Ripple-t ez meglehetősen megviselte. A MoneyGram, az amerikai pénzátutalási óriás 2021 márciusában felbontotta partnerségét a Ripple-lel. Eközben a Tetragon, egy brit székhelyű befektető, amely korábban támogatta a Ripple-t, eladta a részesedését a Ripple-nek, miután sikertelenül próbálta beperelni a vállalatot, hogy visszaváltsa a készpénzét.

Fordulat

A probléma valójában az XRP besorolásával van, hiszen a cég szerint egy árucikk, míg a tőzsdei felügyelet szerint értékpapír. Végül a fordulatot az előző hét bírósági ítélete hozta, ami megkérdőjelezte a SEC állítását. Arra a kérdésre, hogy a döntés azt jelenti-e, hogy az amerikai bankok visszatérnek-e a Ripple-hez, hogy használják az ODL termékét, Alderoty azt mondta: „Azt hiszem, a válasz erre igen”.

A Ripple a blokkláncot is használja üzleti tevékenységében a bankok közötti üzenetek küldésére, a Swift blokklánc alapú alternatívájaként.

„Bízunk abban, hogy ez a döntés megnyugvást ad a pénzintézetek ügyfeleinek vagy potenciális ügyfeleinek, hogy legalább odajöjjenek és elkezdjenek beszélgetni arról, hogy milyen problémákat tapasztalnak az üzletükben” – mondta Alderoty pénteken a CNBC-nek. „Remélhetőleg ez a negyedév sok beszélgetést generál majd az Egyesült Államokban az ügyfelekkel, és remélhetőleg ezekből a beszélgetésekből néhány valóban valódi üzlet lesz” – tette hozzá.

USA-án túl

A Ripple mostanra az üzlet nagy részét az Egyesült Államokon kívülről szerzi be. Alderoty korábban a CNBC-nek azt mondta, hogy ” az ügyfelei és a bevételei mind az Egyesült Államokon kívülről származnak, annak ellenére, hogy még mindig sok alkalmazottunk van az Egyesült Államokon belül” – tette hozzá.

A Ripple-nek világszerte több mint 900 alkalmazottja van, akiknek nagyjából a fele az Egyesült Államokban dolgozik.

Forrás: cnbc.com

Képek forrása: shutterstock