Rendkívüli Hírek:

2024 szeptember 20

Háromezer dolláros arany és Manhattan-projekt – 2023 előrejelzései

A 2023-as előrejelzés középpontjában: „az infláció előtti dezinflációs dinamikához való visszatérés lehetetlen, mivel globális háborús gazdaságba léptünk, ahol a világ minden nagyhatalma azon van, hogy minden fronton megerősítse nemzeti biztonságát; akár tényleges katonai értelemben, akár az ellátási lánc, az energia és még a pénzügyi bizonytalanságok miatt, amelyeket a világjárvány és Oroszország ukrajnai inváziója hozott felszínre” – mondja Jakobsen.

Ami a jóslatokat illeti:

Az arany átlépi a 2075 dollárt, majd a megállíthatatlan infláció miatt 3000 dollárra szökik

„A Fed politikai szigorítása új problémákat okoz az amerikai kincstárpiacokon, ami új, alattomos „intézkedéseket” kényszerít ki a kincstárpiaci volatilitás megfékezésére, ami valójában új de facto mennyiségi lazításnak felel meg” – mondja a Saxo.

A kínai nulla-COVID megszűnése növeli a keresletet, a nyersanyagárakat és az inflációt.

Széles körű árellenőrzés az infláció korlátozására, a háborús gazdaság mentalitása miatt. „2023-ban szélesedő ár-, sőt bérellenőrzésre számíthatunk, talán még olyasmire is, mint az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban felállítandó új Nemzeti Ár- és Jövedelemtanács” – mondta Saxo. A piaci következmények? Emelkedni kezd az arany.

Új tartalékeszköz

Az USA-val nem szövetséges országok eltávolodnak az USA-tól és az IMF-től, hogy létrehozzanak egy „nemzetközi elszámolási uniót (ICU) és egy új tartalékeszközt, a Bancor-t (valutakód: KEY)”, amely John Maynard Keynes közgazdász ötletét kölcsönzi, hogy ellenálljon az USA hatalmának a nemzetközi monetáris rendszer felett. Az el nem kötelezett központi bankok csökkentik az amerikai dollártartalékokat, a kincstárjegyek hozamai szárnyalnak, és a dollár 25%-ot esik a Bancorral kereskedő valuták kosarával szemben.

Japán 200-ra rögzíti az USDJPY-t.

A nyomás fokozódik az amúgy is gyenge jenre 2023-ig, mivel a devizapiaci intervenció kudarcot vall, az infláció pedig szárnyal. A kormány újraindítja a pénzügyi rendszert, eltörölve minden adósságot, feltőkésítve a bankokat, miközben jenbilliók térnek vissza Japán partjaira. A jen azonban év végére még mindig gyengül.

Egy 10 billió dolláros Manhattan-projekt.

A legnagyobb technológiai vezetők egy csoportja mega kutatási és fejlesztési erőfeszítést tesz az energetikai infrastruktúra és az úttörő technológiák területén – a Harmadik Kő. A projekthez kötődő vállalatok a gyenge befektetési környezetben is szárnyalnak.

Az adóparadicsomok tilalma megöli a magántőkét.

Az OECD 2023-ban teljes tilalmat vezet be a világ legnagyobb adóparadicsomaira, az Egyesült Államokban pedig a tőkenyereségként áthelyezett kamatadó a rendes jövedelembe kerül. Ez csapás a magántőke és a kockázati tőke számára – a nyilvánosan jegyzett magántőke cégek értékelése 50%-kal esik.

A jóslatok elég meredekek, azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni őket, hiszen van pár az elmúlt évekből melyben igaza lett a csapatnak. Ezek közé tartozik: a Brexit előrejelzése 2015-ben, az S&P 500 25%-os esése a 2007-es csúcsról 2008-ban, a Bitcoin értékének megháromszorozódása 2017-re.

Forrás: marketwatch.com

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!