A vártnál sokkal alacsonyabb lett az infláció az eurózónában!
Állampapír – megdöbbentő adat, itt rejtőzik a lakosság vagyona!
Elérhetőek az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) főoldalán, hogy mely forintos lakossági állampapírban mennyi pénzt tart a lakosság. Meglepő lehet, hogy melyik állampapír bír a legnagyobb állománnyal az értékesítési adatok függvényében. Látszik, hogy a jelenlegi állományok tekintetében továbbra is egyeduralkodó még egy korábbi kedvenc.
Állampapír – íme a sorrend
A legmagasabb állománnyal bizony a Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) bír. Az a kötvény, amely az elmúlt időszakban a heti értékesítési adatokban rendre az utolsó helyen szerepel. Nem beszélhetünk tehát arról véletlenül sem, hogy a lakosság csak halmozná és halmozná a pénzt az inflációkövető állampapírban. Az viszont, hogy egykoron ez nagyon szélsőségesen így volt, bőven elég az első helyhez. Augusztus 15-én közel 7132 milliárdos állománnyal bírt a PMÁP. Ezzel pedig toronymagasan első.
A második helyezett még mindig nem a mostani kedvenc, hanem a Bónusz Magyar Állampapír (BMÁP). A BMÁP augusztus közepén körülbelül 1107 milliárdos állománnyal bírt. Ez a PMÁP mellett az egyetlen kötvény 1000 milliárd felett. A már nem vásárolható Egyéves Magyar Állampapír (1MÁP) is erős még, 694 milliárdnál is többet tartanak benne a magyarok. Ez azonban időleges, 1 év múlva már nem lesz értelemszerűen benne tőke.
Ezután jön a régi-új kedvenc, a Magyar Állampapír Plusz (MÁP+), illetve ha a szuperállampapír nyomdai változatát is nézzük, akkor már 656 milliárd plusz 106 milliárd az állomány, előzve az 1MÁP-ot. Tőlük már nem sokkal marad le közel 651 milliárdjával a mostani sztár, a Fix Magyar Állampapír (FixMÁP). Kincstári Takarékjegyben (KTJ) is tart 508 milliárdot a lakosság, a Babakötvény pedig közel 343 milliárdos állománnyal bírt a múlt hónap közepén.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!