
Húsz milliós kamatmentes segítség – Július 15-től indul mikro- és kisvállalkozásoknak szóló KKV Technológia Plusz „B” hitel
Itt az új kamatmentes hitel kisvállalkozásoknak – indul a KKV Technológia Plusz „B” komponense
Kiemelt pénzügyi segítséget kapnak a hazai mikro- és kisvállalkozások. Július 15-től indul a KKV Technológia Plusz Hitelprogram „B” komponense, amely 70 milliárd forintos keretösszeggel biztosít kamatmentes forgóeszközhitelt a működés finanszírozására. A program célja, hogy stabilitást és likviditást nyújtson a vállalkozások napi kiadásainak fedezéséhez, különösen a fejlesztendő térségekben működő cégek számára– számolt be a hitelről a Nemzetgazdasági minisztérium közleményében.
A döntés a Nemzetgazdasági Minisztérium kezdeményezésére született.
„Magyarország forrásainak nem Ukrajnában, hanem a magyar családoknál és a vállalkozásoknál van a helye.”– hangsúlyozták a közleményükben.
Mire kérhető a kamatmentes kölcsön?
A „B” célú hitel lényege, hogy a napi működéshez szükséges kiadások – mint például:
-
készletbeszerzés
-
bérköltségek és járulékok
-
rezsiköltségek
– kamatmentes kölcsönből finanszírozhatók.
A hitelösszeg minimum 1 millió, maximum 20 millió forint lehet, legalább 7, legfeljebb 72 hónapos futamidővel. Saját forrás nem szükséges, és az elszámolás is egyszerűsített: a teljes összeg előlegként folyósítható egy alkalommal, amit 12 hónapon belül kell elszámolni.
Fejlesztendő térségek a fókuszban
A program keretösszegének 65 százalékát célzottan a négy legkevésbé fejlett régió – Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország. Valamint hátrányos helyzetű települések vállalkozásai számára különítik el. A cél a területi különbségek csökkentése, a vidéki gazdaság erősítése, valamint a versenyképesség és termelékenység növelése a mikro- és kisvállalkozói körben.
Ki és hogyan igényelheti?
A forgóeszközhitelt legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkező vállalkozások igényelhetik. Továbbá Budapesten kívül működő és 50 fő alatti mikro- és kisvállalkozások is.
Ez azt is jelenti, hogy kezdő, de már működő vállalkozások számára is elérhető a hitel felvételi lehetőség.
A hitelkérelmeket 2025. december 31-ig lehet benyújtani a Magyar Fejlesztési Bankkal (MFB) kapcsolatban álló partnereknél:
-
Gránit Bank
-
MBH Bank
-
OTP Bank
a vállalati ügyfeleket kiszolgáló MFB Pont Plusz hálózaton keresztül.
Mprogram?
A KKV Technológia Plusz Hitelprogram teljes keretösszege 155 milliárd forint. Ebből 70 milliárd a B komponensre forgóeszközhitelre, a maradék 85 milliárd a korábban elindított beruházási hitelekre (technológiai fejlesztés, eszközbeszerzés, energiahatékonyság).
A beruházási célokra eddig több mint 600 kérelem érkezett be, összesen 35,2 milliárd forint értékben – ez jelzi a hitelprogram iránti élénk érdeklődést.
A „B” komponens várhatóan 4 000–4 500 vállalkozás számára nyújthat érdemi segítséget a következő hónapokban.
A kormány célja a stabilan működő versenyképes kisvállalkozások
Szabados Richárd, a kis- és középvállalkozások fejlesztéséért felelős államtitkár szerint a program célja, hogy a cégek működése ne függjön likviditási problémáktól, és biztonságos környezetben tudjanak fejlődni.
A kormány továbbra is elkötelezett a hazai kkv-szektor megerősítése mellett, különösen a vidéki és hátrányos helyzetű térségekben.
Címlapkép forrása: Shutterstock
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.