Díjmentes workshop sorozat a kamarától
Inkubációval egybekötött, díjmentes workshop sorozatot indított a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) Projektmenedzsment Irodája mikro-, kis- és középvállalkozások számára. A vezető hazai nagyvállalatok és civil szervezetek összefogásával elindult Bridge to Benefits – Mesterkurzus felelős vállalkozásokért célja, hogy gyakorlati képzéssel fejlessze a kkv-szektorban a környezeti vagy társadalmi szempontból is hasznos, fenntartható üzleti tevékenységet. A kurzuson való részvételre februárban közzétett nyílt pályázati felhívás keretében 14 nyertes kkv kapott lehetőséget.
A Bridge to Benefits program május 27-i indulásával a résztvevő kkv-k 6 tematikus modulon keresztül nagyvállalatok, szakértők és nonprofit partnerek bevonásával fejleszthetik fenntartható működésüket, illetve környezeti és társadalmi hasznosságukat. A példaértékű együttműködés keretében megvalósított programhoz a nagyvállalati szektorból a bp Magyarország, a dm Kft., a MagNet Bank, az MVM, a Praktiker, a PwC Magyarország, a SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft., a Tata Consultancy Services, az UniCredit Bank, a civil szektorból pedig a Budapest Bike Maffia Egyesület, a Felelős Gasztrohős Alapítvány, a Kemence Hagyományőrző Gasztro-kulturális és Közösségfejlesztő Egyesület, a Salva Vita Alapítvány, és az Utcáról Lakásba! Egyesület csatlakozott, valamint Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata is együttműködő partner.
,,A változás mindig egy lépéssel kezdődik, amit a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara már meg is tett a valódi szolgáltató kamarává válás irányába. A Bridge to Benefits Mesterkurzus jól mintázza az általunk kitűzött új célt. Örülök annak, hogy a programban résztvevő vállalkozások és a mentorálásban közreműködő szervezetek is hisznek abban, hogy összefogással érhetjük el céljainkat. Az összefogásnál pedig nincs fontosabb jelenleg, amikor a gazdaság fenntartható újraindítása a közös célunk.” – mondta Nagy Elek a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
A Bridge to Benefits képzési moduljai 6 héten át a következő témákra fókuszálnak: CSR, fenntarthatóság, civil-vállalati együttműködések, üzleti partnerség, valamint a társadalmi és környezeti befektetések lehetőségei az üzletfejlesztésben, marketingben és pénzügyi (újra)tervezésben. A workshop modulokat folyamatos egyéni tanácsadás és mentoring egészíti ki. A közös műhelymunka június 29-én egy pitch eseménnyel zárul, ahol a szakmai zsűri által a legjobbnak ítélt kezdeményezések 4-6 hónapos pilot projekt keretében megvalósítási lehetőséget kapnak.
,,A BtoB Mesterkurzusra olyan kkv-ket vártunk, akik felismerték, hogy a fenntarthatóság, a társadalmi impact a klasszikus üzleti tevékenységgel nem ellentétes irányú, ellenben ez egy új gondolkodást, struktúrát, módszertant igényelhet a mindennapi üzleti tevékenység során. A Bridge to Benefits Mesterkurzus előkészítését tavaly ősszel kezdtük meg, és ismerve a meglévő CSR együttműködéseket olyan koncepciót és a megvalósítás terén olyan partnerséget igyekeztünk megalkotni, amely az egyirányú CSR együttműködéseket egy kicsit továbbgondolja. Az eredmény a kkv-k, valamint civil- és nagyvállalati szektor hármas együttműködése, illetve annak támogatása. A civil-nagyvállalati együttműködések terén egyébként már bőven léteznek sikersztorik, vagyis van mit tanulni és adaptálni a Mesterkurzusban résztvevő kiváló nagyvállalatoktól és civil szervezetektől. Hosszú távú célunk, hogy a BtoB Mesterkurzus rendszeres, éves tudásmegosztási lehetőség legyen az érdeklődő kkv-k számára” – mondta Harsányi Mónika, a programot koordináló BKIK Projektirodájának vezetője.
A Bridge to Benefits – Mesterkurzus megvalósítását a BKIK Projektmenedzsment Irodája koordinálja a Civil Impact Nonprofit Kft.-vel és társadalmi vállalkozási szakértőkkel együttműködésben. A projekt az Interreg Central Europe Program keretében, az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg.
A BKIK több területen is támogatja a társadalmilag felelős nonprofit és forprofit vállalkozásokat, valamint a civil szervezeteket. Partnerségével megvalósított Social(i)Makers, CE Responsible és SEE ME IN elnevezésű nemzetközi projektjei az egyszeri segítségnyújtás helyett a tartós kapcsolatok kialakítását ösztönzik a két szféra között a közép-európai országokban.