Mutatjuk meddig erősödhet a forint
Pénteken az elmúlt időszakra jellemző gyengülést követően végre megérkezett a korrekció a piacra. Ahogyan mi is beszámoltunk róla korábbi cikkünkben a forint alapos erősödésbe kezdett, miután Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke beszámolt a jegybank rendkívüli lépéseiről.
Az EUR/HUF kurzus már korábban túlvett zónába lépett, így a pénteki korrekció már technikai szempontból is szükséges volt.
Jelenleg így fest az EUR/HUF pár technikai képe:
EUR/HUF technicals by OBalazs on TradingView.com
Az árfolyam pénteken visszatesztelte a 414-415 forintos szintet, ami korábban erős ellenállásként funkcionált, jelenleg támaszszintként tekintünk rá. Ha az árfolyam erről a szintről felpattan, akkor tovább folytatódhat a forint gyengülése és az EUR/HUF pár újra megkísérelheti a 434 forintos csúcspont áttörését. Amennyiben a forint tovább tudna erősödni és 414 alá tudna törni, akkor legközelebb 406-407 forint környékén állíthatná meg a forint erősödését a hosszú távú emelkedő trendvonal, valamint egy korábbi erős támaszszint. Ezen szintek alatt a 390, 375 és 360 forintos szintek számítanak még erős támasznak.
Fontos kiemelni, hogy az EUR/HUF kurzus továbbra is hosszú távú emelkedő trendben van, tehát az emelkedő trend letöréséig még további forint gyengülés várható. Az elkövetkező időszak fontos kérdése lesz, hogy megtudja-e törni a trendet a magyar fizetőeszköz.
Idén március óta, mióta felgyorsult a forint gyengülése, a péntekit leszámítva 4 nagyobb korrekciót láthattunk. Ezen korrekciók során átlagosan körülbelül 5 százalékot tudott erősödni a forint. A csütörtöki forint mélyponthoz képest már több mint 4 százalékot erősödött a forint árfolyama.
A technikai kép azonban nem minden, vélhetően a fundamentumok is fontos szerepet fognak játszani az árfolyam alakulásában.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!