Így állnak a legnépszerűbb kriptovaluták
Szerdán miután napvilágot láttak azon hírek, melyek szerint a Fed kifejezetten agresszív monetáris szigorításra készül súlyos mínuszba fordultak az amerikai vezető tőzsdeindexek. A pesszimizmus a kriptovaluták piacán is eluralkodott, a bitcoin több mint 5 százalékot esett aznap. A befektetők attól tartanak, hogy a Fed májusban tervet készíthet a mérlegében lévő közel 9000 milliárd dollárnyi eszköz leépítésére. Ezen túlmenően a befektetőknek számos további tényező okoz fejtörést, például az orosz-ukrán háború, a vártnál magasabb infláció, a koronavírus esetek újbóli növekedése a világ egyes régióiban, a globális kamatemelések.
A legnépszerűbb kriptovalutát, a bitcoint hétfőn még 46 ezer dollár fölött jegyezték. Kedden 47 ezer dollár fölött is járt az árfolyam, ahonnét lefordult és egészen 45.3 ezer dollárig süllyedt az árfolyama. Szerda kifejezetten gyenge napnak bizonyult, az agresszív monetáris szigorítástól való félelmek követeztében több mint 5 százalékot esett a bitcoin. A csütörtöki 42.7 ezer dolláros lokális mélypontjáról lassú ütemben ugyan, de stabilan kapaszkodik felfelé a kriptovaluta árfolyama. Jelenleg 43.6 ezer dollár környékén jár a bitcoin jegyzése.
Látványos felpattanást láthattunk a bitcoin árfolyamában a múlt hét során, március 28-án egészen 48 234 dollárig emelkedett a kriptovaluta árfolyama, melyre nem volt példa egészen 2021 decembere óta. Az elkövetkező napokban a bitcoin újra megkísérelhet a 45 ezer dolláros szint fölé törni.
Február 24-én csütörtökön hajnalban egészen 34 500 dollárig süllyedt a bitcoin árfolyama, ekkor láttak napvilágot az első, orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek, ezen szinthez képest már több mint 25 százalékot erősödött a bitcoin árfolyama, azonban novemberi, 68 990 dolláros mindenkori csúcsához képest még több mint 36 százalékos mínuszban van a kriptovaluta.
A második legnépszerűbb kriptovaluta, az ethereum árfolyamában is a bitcoinhoz hasonló mozgást láthattunk. A hét elején látott 3550 dolláros szintről több mint 10 százalékos visszahúzódást követően egészen 3140 dollárig süllyedt az ethereum árfolyama. Az ethereum árfolyama utoljára idén januárban járt 3550 dollár fölött. A február 24-ei lokális mélypontjáról, a 2300 dolláros szintről több mint 40 százalékot erősödött az ethereum árfolyama.
A háború kitörése óta óriási mennyiségű adomány érkezett Ukrajnába különféle kriptovaluták formájában. Az összes kriptovaluta piaci kapitalizációja jelenleg 1.985 billió dollár.