A vártnál sokkal alacsonyabb lett az infláció az eurózónában!
Forint – betett neki a zuhanás, 450 felé indul az euróárfolyam?
Az amerikai tőzsdék pénteki zárásához közeledve egyelőre úgy tűnik, hogy nem alakult túl jól összességében a hét a forint számára. Pénteken ugyanis betett a rossz nemzetközi piaci hangulat, amit jobbára az amerikai munkaerőpiaci adat számlájára írnak. Mindenesetre jövő héten sem lesz hiány izgalmakból.
Forint – elgyengült a fontos hét előtt
Az előző hetet nagyjából 392,5 forinton zárta a forint az euróval szemben. Most, kicsit több, mint egy órával az amerikai piacok zárása előtt nagyjából 394,4 forintot kell adni egyetlen euróért a devizapiacon. A mérsékelt gyengülés és emiatt negatív heti összkép jelentős részben a mai napnak tudható be. Márpedig a mai gyengülés mögött a Portfolio.hu elemzése szerint a hazai tényezők is állhatnak.
A Bloomberg ugyanis megszellőztette, hogy nagy költekezésre készülhet a magas költségvetési hiány ellenére a magyar kormány. Később ezt a kormány cáfolta, illetve Varga Mihály pénzügyminiszter is lényegében álhírnek minősítette a hírügynökség közlését. A forint viszont gyengült összességében, ma hajszál híján a 395-ös értéket is elérte az EUR/HUF keresztárfolyam.
Fontos lehetett viszont az amerikai munkaerőpiaci adat. A várt 160 ezer helyett 142 ezer fővel bővült a foglalkoztatottság az Egyesült Államokban, ugyanakkor a bérnövekedés meglepően nagy volt. Végül a kettős adatsor hatása egyelőre a piacok esése, a Nasdaq vezeti az esést 2 % feletti mínuszával. Mint arról korábban beszámoltunk, az adat a forint számára is fontos lehetett. Általában is igaz, hogy a nemzetközi pénzpiaci hangulat hatást gyakorolhat a forint piaci megítélésére.
Jön az inflációs adat
A következő héten már a hét elején is lesz mire figyelni. Kedden közli ugyanis a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az augusztusi inflációs számokat. Kiemelt jelentőségű ez a forint számára, hiszen az inflációs folyamatoktól függ jelentős részben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris politikája. Márpedig nagyon nem mindegy, hogy mekkora kamatszint tartozik a forinthoz. Ahogyan az sem, hogy a többi deviza milyen kamatszintet tud felmutatni – éppen ezért az Európai Központi Bank (EKB) csütörtöki kamatdöntő ülésére is megéri majd figyelnünk.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!