
Devizapiac Április 15. – Vegyes a reggel a forintnak, 410 felett az euró, 361 alatt a dollár
Kedd reggel is lendületesen indított a forint. Az amerikai dollárral szemben tovább erősödött, a jegyzés 361 forint alá is benézett. Az euró újra tartósan 410 forint fölött mozog, míg a svájci frank jegyzése enyhén gyengült. Az év eleji szintekhez képest továbbra is nyomás alatt van a forint. Mi mozgatja most a hazai devizát, és mi jöhet a következő napokban?
Kedden reggelre a forint árfolyama enyhe erősödést mutatott a főbb devizákkal szemben. Az amerikai dollárral szemben 361 forint alá is benézett a hazai fizetőeszköz, majd stabilizálódott a 361-es szint felett. Az euróval szemben a forint árfolyama 410 forint fölött maradt, de 0,5 egységgel gyengült reggelre. A svájci frank esetében pedig erősödött a forint, bár még mindig 440 felett van az árfolyam. A devizapiac mozgásait továbbra is a globális gazdasági kilátások és a nemzetközi kamatvárakozások alakítják, a forint pedig érzékenyen reagál ezekre a hatásokra. Az előző naphoz képest a lendület enyhébb lett. Tartós maradhat a dollárral szembeni előny, vagy hamarosan visszapattan az árfolyam?
Kedd reggel az árfolyamok:
A forint árfolyama reggel 7 órakor az alábbi szinteken állt:
-
Euró: 410,22 forint (előző este: 410,58 Ft)
-
Dollár: 361,21 forint (előző este: 361,52 Ft)
-
Svájci frank: 442,55 forint (előző este: 444,36 Ft)
A napi alakulás pozitív irányba mutat, ugyanakkor áprilisi teljesítménye továbbra is vegyes a főbb devizákkal szemben:
-
1,8 százalékkal gyengébb az euróval szemben
-
3 százalékkal erősebb az amerikai dollárhoz képest
-
5,1 százalékkal gyengébb a svájci frankkal szemben
Mi befolyásolhatja az euró és a forint árfolyamát?
A forint teljesítménye a hónap első felében ingadozó képet mutatott, amit részben a globális gazdasági feszültségek, részben a hazai és nemzetközi kamatvárakozások alakíthattak. A forint árfolyamát befolyásolhatja a nemzetközi befektetői hangulat, az amerikai-kínai vámháború fejleményei. A piac továbbra is érzékenyen reagál a globális gazdasági kockázatokra, a jegybanki kommunikációkra és az európai gazdasági adatokra is.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock