A falusi turizmus fellendítésében szerepet vállalt a SZÉP kártya
A SZÉP-kártya 10 évvel ezelőtti bevezetésének egyik legfontosabb célja a belföldi turizmus ösztönzése volt. Az OTP SZÉP kártyát kibocsátó OTP Pénztárszolgáltató már a kezdetektől kiemelt feladatának tekintette, hogy elfogadóhelyi hálózatát minél több vidéki szálláshellyel bővítse. Annak érdekében, hogy a belföldi turizmus vérkeringésébe minél könnyebben bekapcsolódhassanak a falusi turisztikai szolgáltatók, az OTP Pénztárszolgáltató az elsők között kötött együttműködési megállapodást a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetségével (FATOSZ), hogy ezzel is elősegítse a falusi szállásadók elfogadóhelyi szerződésének megkötését. Így jutott el a SZÉP-kártya elfogadásának lehetősége sok ezer kis szállásadóhoz, akik a szakmai ernyőszervezetnek köszönhetően könnyebben hozzáférhettek a kártyaelfogadáshoz szükséges információkhoz.
„Azzal, hogy a kisebb, falusi szálláshelyek is könnyen és gyorsan tudtak hozzánk elfogadóhelyként csatlakozni, elértük, hogy a SZÉP-kártyákon lévő összegek minél több falusi szolgáltatóhoz jussanak el. Kártyabirtokosaink az elmúlt tíz év alatt több mint 46 milliárd forintot költöttek belföldi pihenéseik során falusi szállásadóknál, ezzel támogatták a falusi szálláshelyeket üzemeltető családokat is” – mondta el Vargáné Jandrasits Ildikó, az OTP Pénztárszolgáltató vezérigazgatója.
Az OTP SZÉP kártya kibocsátója máig működteti a telefonos ügyfélszolgálaton keresztüli, illetve az Ügyfélportálon történő internetes fizetési lehetőséget, ennek köszönhetően valamennyi elfogadóhely számára elérhető az adottságainak és igényeinek legmegfelelőbb megoldás.
„Azt gondolom, hogy a SZÉP-kártya nagyban hozzájárult a belföldi turizmus erősödéséhez, hiszen a falusi turizmus leginkább a belföldi utazókra építve működik. A falusi szolgáltatók forgalmát hozzávetőlegesen 15-20 százalékkal növelte a cafeteria juttatás felhasználásának lehetősége. Az OTP SZÉP kártyával kötött stratégiai megállapodásunk egyik eredménye, hogy segítette a szolgáltatók digitalizációját. Ez volt ugyanis az első digitális rendszer, amelyet minden szolgáltatónak meg kellett tanulnia kezelni” – mondta el Frankó Pál, a FATOSZ elnöke.
Az elmúlt 10 év költései alapján a 2020-as év bizonyult a legerősebbnek, amely során 11,6 milliárd Ft értékben költöttek a kártyabirtokosok pihenésre falusi szállásadóknál – derül ki az OTP Pénztárszolgáltató adataiból.
„Örömmel láttuk, hogy a SZÉP-kártya a tavalyi évben is kulcs tudott lenni az élményekhez a munkavállalók kezében. Úgy gondolom, hogy a pandémia alatti bezártság még inkább hozzájárult ahhoz, hogy a városokban élők a nyugodt, természethez közeli feltöltődésre vágyjanak, amelyhez egy kényelmes, nyugodt falusi szálláshely jelentheti a biztos alapot” – tette hozzá Vargáné Jandrasits Ildikó.