2025 július 23

Új tagvállalatokkal erősít a Videoton – Német és amerikai cégek csatlakoztak a cégcsoporthoz

Nemzetközi terjeszkedésbe kezd a Videoton. A magyar tulajdonú vállalatcsoport a németországi Limtronik GmbH-t és az amerikai Limtronik USA-t vállalatcsoport tagjává vált. A bővülés válasz a világkereskedelem átalakulására és kulcsszerepet játszhat a cég amerikai partnereinek megtartásában is.

Amerikai és német cégekkel bővül a Videoton

A Videoton Holding megállapodást írt alá a Limtronik GmbH és a Limtronik USA tulajdonosaival, így a két cég a magyar ipari vállalatcsoport tagjává vált. A Limtronik GmbH Németországban, Limburg városában működik, 150 alkalmazottal, míg a Limtronik USA központja Denverben található – számolt be a bővülésről a vállalat.

Mindkét vállalat elektronikai szerelésre (PCBA) és berendezések összeszerelésére specializálódott, így szorosan illeszkednek a Videoton már meglévő kelet-európai, többek között székesfehérvári és bulgáriai gyártóegységeinek technológiai profiljába.

Geopolitikai nyomás és új igények hozták el az amerikai nyitást

A Videoton közleménye szerint a lépésre a világkereskedelmi viszonyok és a geopolitikai környezet átalakulása miatt került sor. Az Egyesült Államok kereskedelempolitikája, különösen az utóbbi években bevezetett védővámok olyan irányba mozdította el a nemzetközi gyártási döntéseket, hogy az amerikai jelenlét egyre több európai KKV számára elengedhetetlen.

A Videoton mostani bővülése segíti meglévő európai partnereinek amerikai igényeit kiszolgálni, miközben versenyelőnyt kínál új ügyfelek megszerzéséhez is. A tranzakcióval a magyar vállalat olyan földrajzi jelenlétet biztosít magának, amely már évtizedek óta jellemző a nyugat-európai versenytársakra.

A Videoton már régóta regionális ipari nagyhatalom

A Videoton Holding több mint 85 éves gyártási tapasztalattal rendelkezik, és 1991 óta magántulajdonban működik. A cég 9 magyarországi, valamint immár 3 külföldi telephelyén kínál elektronikai és ipari gyártáshoz kapcsolódó szolgáltatásokat.

A vállalatcsoport 2024-ben 305 milliárd forintos árbevételt ért el, és mintegy 8500 főt foglalkoztat – kölcsönzött munkaerővel együtt. A mostani akvizícióval a Videoton nemcsak új földrészen jelenik meg, hanem stabil hátteret kínál a globalizált gyártási igényekre reagáló partnerek számára.

Címlapkép forrása: Videoton

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.