Revolut – Új funckió érkezett a tolvajok ellen
A Revolut új funkciót tesz elérhetővé a nyaralási szezon előtt, amely megakadályozza, hogy a zseb- és telefontolvajok hozzáférjenek az ügyfelek „Zsebekben” tárolt pénzéhez.
A Revolut, a Magyarországon csaknem 1,5 millió, világszerte pedig 45 millió ügyfélel rendelkező globális fintech cég ma bemutatja a Vagyonvédelem funkciót, azaz az alkalmazáson belüli személyazonosság-ellenőrzés extra rétegét, amely megakadályozza, hogy a tolvajok hozzáférjenek az ügyfelek Zsebekben tárolt pénzeszközeihez. A Vagyonvédelem segít megvédeni azokat az ügyfeleket, akiknek ellopták a képernyőzárral nem zárolt telefonjukat, vagy akiknek feltörték a jelszóval vagy arcfelismeréssel védett készüléküket, és megakadályozza, hogy a bűnözők leemeljék az ügyfelek nehezen megkeresett pénzét a számlájukról.
Sok banki alkalmazás csak egyetlen, a mobileszközökbe beépített biometrikus hitelesítésre (például arc- vagy ujjlenyomat-felismerésre) támaszkodik. Ezt általában az alkalmazás megnyitásakor használ. Így az teljes mértékben sebezhetővé válik, ha egy zsebtolvaj hozzáfér az eszközhöz, és a regisztrált ujjlenyomatot vagy képet a sajátjára módosítja. A Revolut azonban a fejlett arckezelési technológiájának köszönhetően egy lépéssel előrébb jár. Ha be van kapcsolva a Vagyonvédelem funkció, az szelfialapú azonosítással ellenőrzi a felhasználó személyazonosságát. A szelfit összehasonlítja az ügyfél Revolutra való regisztrációjakor készített szelfijével. Így segít megállítani, hogy a csalók pénzt vegyenek ki a Zsebekből, még akkor is, ha a telefon biztonsága veszélybe került. Az ügyfél általi aktiválást igénylő funkció a Zsebek védelmére használható.
Londonban például minden 6. percben ellopnak egy telefont
A Revolut az elsők között vezeti be ezt a szolgáltatást. Mégpedig a nyüzsgő nyári utazási és fesztiválszezon előtt. Hiszen ilyenkor a nagyszabású rendezvényeken és a zsúfolt turisztikai központokban nagyobb a lopás veszélye. A fizikai lopások az összes jogosulatlan csalásból származó veszteség 38%-áért voltak felelősek 2023-ban. Magyarországon ez az arány 87%, ami jóval magasabb az európai átlagnál, de az összes jogosulatlan csalásnak csak az 1%-át jelentette. A zsebtolvajlás világszerte egyre nagyobb méreteket ölt. Londonban például minden 6. percben ellopnak egy telefont. Az ügyfeleket fokozottan fenyegeti a kifigyelés (shoulder-surfing) veszélye is. A bűnözők először azonosítják a telefon és a banki alkalmazások jelszavait, majd felhasználják ezeket a biztonsági intézkedések megkerülésére. Illetve igyekeznek a telefont feloldott állapotban ellopni.
Woody Malouf, a Revolut pénzügyi bűnözésért felelős vezetője így nyilatkozott: Rendkívül komolyan vesszük a csalásokat és a pénzügyi veszteség problémáját. „A telefonlopások száma folyamatosan nő. Ezért ezek megakadályozására úgy alakítottuk ki a Vagyonvédelem funkciót, hogy az extra biztonságot nyújtson ügyfeleinknek a nyári kalandjaik során. Nyugodtan utazhatnak annak tudatában, hogy még a telefonjuk elvesztése vagy ellopása esetén is biztonságban van a pénzük.”
A Vagyonvédelem funkció ebben a hónapban debütál a Revolut Biztonság részeként, amely egyesíti a Revolut legmodernebb biztonsági funkcióit, hogy az ügyfelek nagyobb kontrollt gyakorolhassanak a pénzük védelme felett. A Revolut a kulisszák mögött is erőteljes védelmet biztosít az ügyfelei számára a mesterségesintelligencia-modelljeivel, a több mint 4000 képzett, pénzügyi bűnözés elleni szakemberével, valamint a csalásspecialistákból, adattudósokból és korábban bűnüldöző szerveknél dolgozó szakértőkből álló tapasztalt csapatával. 2023-ban a Revolut több mint 475 millió GBP értékű potenciális csalást akadályozott meg ügyfelei védelmében, és folyamatosan dolgozik a biztonság fejlesztésén, hogy egy lépéssel a csalók előtt járjon.
Képek forrása: Shutterstock