2024 október 05

Mégsem tesztel emberen Musk

Musk azt mondta, hogy az agyi implantátumokat beültető cége, a Neuralink a bénultakat járókká, a vakokat látókká az embereket pedig kiborgokká változtatja. A cég azonban még mindig küzd azért, hogy a klinikai tesztek engedélyét megszerezze.

Emberi teszt? Nem úgy megy az

2019 óta Elon Musk legalább négy alkalommal bejelentette, hogy a Neuralink hamarosan megkezdi egy forradalmi agyi implantátum emberi tesztelését. A technológiai fejlesztés olyan problémákra jelenthetne megoldást, mint a bénultság vagy a vakság.

A 2016-ban alapított cég azonban csak 2022 elején kért engedélyt az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóságtól (FDA). A hivatal pedig elutasította a kérelmet.

Egy évvel az elutasítás után a Neuralink még mindig a problémás pontokat igyekszik megoldani. Három munkatársuk elmondta, hogy szkeptikusak a sikerrel kapcsolatban.

Musk egy november 30-i előadáson azt jósolta, hogy a vállalat még idén tavasszal megszerzi az FDA engedélyét az embereken végzett kísérletekhez.

„Úgy tűnik, a Neuralink nem rendelkezik azzal a gondolkodásmóddal és tapasztalattal, amely ahhoz szükséges, hogy ezt a terméket a közeljövőben piacra dobják.”. Ezt mondta Kip Ludwig, az Egyesült Államok Nemzeti Egészségügyi Intézeteinek (NIH) korábbi idegsebészeti programigazgatója.

Van pár probléma

A Reuters közölte a hírt, miszerint a Közlekedési Minisztérium külön vizsgálja, hogy a Neuralink illegálisan szállított-e veszélyes kórokozókat majomagyakból eltávolított chipeken, megfelelő elszigetelési intézkedések nélkül.

A közlekedési minisztérium közölte, hogy a vizsgálat folyamatban van. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának Főfelügyeleti Hivatala, amely az állatokkal való bánásmódot vizsgálja, nem kívánt nyilatkozni.

A Neuralink dolgozói sem állnak teljesen az ügy mögé

„Nem tudja értékelni, hogy ez nem egy autó. Ez egy ember agya. Ez nem egy játék.” – mondta a Neuralink egykori alkalmazottja Musk Neuralinkhez való hozzáállásáról.

Forrás: reuters.com