
Nem ezt várták Amerikától
A Markit keddi közleménye szerint márciusban 55,5 pont volt a feldolgozóipari BMI a februári 57,1 pont után.
Javult a helyzet, csak a tempó lassult
Az alindexek közül a termelési mutató 57,8 pontról 57,5 pontra, az új megrendelések almutatója 59,6 pontról 58,1 pontra, a foglalkoztatottsági mutató 54,1 pontról 53,9 pontra, az elvégzésre váró munkák indexe 57,9 pontról 54,5 pontra, a termelői áraké 52,3 pontról 51,6 pontra csökkent. A fenti adatokkal ellentétben a beszerzési árak alindexe nőtt, 54,1 pontról 54,5 pontra. (A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált ágazat vagy alszektor növekedését, 50 pont alatti értéke pedig visszaesését jelzi.)
Félrevezetőek az adat
Chris Williamson, a Markit Economics vezető közgazdásza szerint az összesített BMI adat kissé félrevezető, hiszen hiába csökkent a mutató, a feldolgozóipar még mindig erős. A szakember szerint ezt támasztja alá, hogy a feldolgozóiparban havi 15-20 ezerrel nő az új alkalmazottak száma.
A Markit adatai szerint az amerikai feldolgozóipar helyzete márciusban is javult, csak nem olyan jelentősen, mint februárban. A növekedés alapja stabil, a termelés és a megrendelések is meredeken növekednek.
A nagyok húzták a szektort
A piackutató szerint visszahúzó tényező volt a külföldi megrendelések gyenge növekedése, és a belföldi amerikai beszállítók hosszabbodó szállítási ideje. A vállalatok közül márciusban az 500 alkalmazottnál többet foglalkoztató nagyvállalatok teljesítettek a legjobban, megelőzve a kis- és középvállalatokat.
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.