
Mégsem lesz új kancellárja Németországnak?
A közvélemény-kutatások szerint a kereszténydemokratáknak 38 százalékos, a szociáldemokratáknak 25 százalékos a támogatottságuk, és míg Merkel újbóli kancellárrá választását 60, Schulz megválasztását 30 százalék helyesli – ismertette a szakember.
Menyes Roland szerint Schulz megpróbál felvetni olyan klasszikus baloldali témákat, mint például a nyugdíj vagy a szociális igazságosság, ám a német lakosság kétharmada igazságosnak tartja a társadalmi-gazdasági rendszert.
Mi több, 80 százalékuk úgy gondolja, hogy a társadalom nagyobb jövedelemmel rendelkező 50 százalékához tartozik – tette hozzá.
Németországban haldoklik a baloldali gondolkodás – jelentette ki Menyes Roland.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Schulz vasárnap még nagyon bizakodó volt
Martin Schulz, a Német Szociáldemokrata Párt (SPD) kancellárjelöltje szerint jó esélye van rá, hogy ő legyen a következő német kormányfő. Schulz a ZDF országos köztelevíziónak adott interjúban azt mondta, még semmi sem dőlt el, minden lehetséges, megéri kampányolni az utolsó pillanatig.
A szociáldemokraták jelöltje annak ellenére nyilatkozott ilyen magabiztosan, hogy pártja a közvélemény-kutatások szerint bőven le volt maradva mögött a CDU/CSU mögött. A felmérések szerint a konzervatív uniópártok támogatottsága 37-40 százalékos, míg az SPD 23-25 százalékon állt a hétvégén.
Nagyobb szolidaritást akar
Schulz választási győzelme esetére azt ígérte, minden megtesz azért, hogy európai szinten nagyobb szolidaritás alakuljon ki a menekültek segítésében, eddig ugyanis szerinte sok tagország kibújt a teherviselés alól és Németország mögé rejtőzött.
A szolidaritás egy alapelv, nem „mazsolázgathat” belőle mindenki a kedve szerint – jelentette ki.
Hozzátette, kancellárrá választása esetén Németország csak akkor hagyná jóvá az EU költségvetését, ha megegyezés születne egy egységes bevándorlási és menekültpolitikáról.