
Könyvszerinti érték alatt forog az Egis
Kedden piaczárás után teszi közzé negyedik negyedéves számait a kisebbik gyógyszercég. Az árbevétel soron kisebb növekedésre számít a piac, miközben a többi eredménysoron ellentétes irányú folyamatokra számítanak az elemzők.
Az árbevétel 33,074 milliárd forint, a bruttó fedezet 19,183 milliárd forint lehet, míg az üzemi eredmény soron 4,611 milliárdot, a nettó profit soron pedig 4,710 milliárdot várunk – mondta Fazakas Péter, a Buda-Cash Brókerház elemzője. Várakozása az árbevétel és a bruttó fedezet tekintetében (piaci konszenzus: 31,751 és 17,901) meghaladja a konszenzust, míg az üzemi eredményt és a nettó profitot (piaci konszenzus: 4,995 és 5,206) tekintve, elmarad attól. Ennek oka abban keresendő, hogy a K+F kiadások és a működési költségek terén konszenzust meghaladó a várakozásuk.
Észre kell venni – folytatta a Buda-Cash elemzője -, hogy az Egis működési költségei erős szezonális volatilitást mutatnak éven belül. Ráadásul, mivel a termékportfolió nem ígér újdonságot, a gyorsjelentésben kiemelt figyelmet kaphat a működési költség kontroll. Az is figyelmet érdemel, hogy vajon miként alakult a belföldi értékesítés, ami a Richter esetében több éves mélypontra zuhant, s ugye az Egis hazai kitettsége jóval nagyobb, közel 25 százalékos.
Fazakas Péter szerint majd mindegyik mutatószám alapján szignifikánsan alulértékelt az Egis, amely könyvszerinti érték alatt forog. Ezért az árazás alapján a kisebbik gyógyszercég az egyik legjobb hosszú távú növekedési potenciállal rendelkező papír a BÉT-en.
Az előző évi bázishoz képest kedvezőtlenebbül alakultak a devizaárfolyamok – hívta fel a figyelmet Kuti Ákos, az Equilor vezető elemzője, mondván, a növekedés így az alacsonyabb bázisnak és a növekvő FÁK-értékesítéseknek lesz köszönhető. A Richter esetében azonban már láthattuk – tette hozzá -, hogy a legfontosabb piacokon a generikus termékek egyre komolyabb versenyt jelentenek a vállalatnak. Mint mondta, a hazai piac gyenge teljesítménye továbbra sem kérdéses. A vaklicit intézménye jelentős árcsökkenést eredményezett a főbb készítményekben. A kilátások a szabályozói környezet miatt változatlanok.