
Kisebb lendülettel folytatódhat a kereskedés
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2,02 pontos emelkedéssel, 16 963,90 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,01 százalékkal erősödött.
Mezei Ákos, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint folytatódhat az erősödés az európai részvénypiacokon, így a BÉT-en is, ám az előző napinál kisebb lendülettel.
A magyar papírok közül a kereskedő főleg az OTP, valamint a Mol piacán lát esélyt az emelkedésre, míg a Richtert és a Telekomot kicsit kockázatosabbnak tartja. Megemlítette, hogy az elmúlt napokban nagy forgalom mellett, jelentős erősödést elért OTP árfolyamában 4100-4200 forintnál van egy nagyobb ellenállás.
A CIB Bank reggeli elemzése szerint a szerdai nap globális piaci szempontból legfontosabb eseménye az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed ülése lesz, bár erre csak az európai tőzsdezárás után kerül sor. A várakozások szerint a Fed újabb 10 milliárd dollárral csökkenti havi kötvényvásárlási programját, ám ennél fontosabb kérdés, hogy hogyan alakul az előretekintő iránymutatás. A Fed döntése előtt az ukrajnai fejlemények befolyásolhatják leginkább a kereskedés menetét, de ameddig nem érkeznek új, nyugtalanító hírek, maradhat a viszonylagos nyugalom a globális piacokon.
Európát követte a hazai piac
A BUX kedden 170,68 pontos, 1,02 százalékos emelkedéssel, 16 961,88 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 20,4 milliárd forint volt, a vezető részvények közül a Mol és a Magyar Telekom gyengült, míg az OTP és a Richter erősödött az előző napi záráshoz képest.
Kevésbé érdekli a befektetőket Ukrajna
A befektetők még mindig aggódnak az ukrajnai helyzet miatt, de már nem annyira, mint korábban. Vlagyimir Putyin orosz elnök szavaiból arra következtetnek, hogy Oroszországot csak a Krím érdekli, és Ukrajna többi részét nem háborgatják.
Ázsia is a FED-re vár
Vegyesen zártak szerdán a fontosabb ázsiai tőzsdék. A jelentősebb indexek mind 1 százalék alatti értékkel nőttek vagy csökkentek, bár vannak helyi hatások, összességében a régióban az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) szerda esti bejelentésére várnak a befektetők.
Ismét növekedni látszik a kockázatvállalási hajlandóság
Már második napja emelkedtek a New York-i értéktőzsde főbb mutatói kedden, miután Vlagyimir Putyin orosz elnök aznapi beszédével mérsékelte azokat az aggodalmakat, hogy az ukrajnai feszültség tovább növekedhet.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.