
Így kerülhetsz bajba, ha eljár a szád a bankodban
Az történt, hogy olvasónk nem találta a bankkártyáját. Nem ez volt az első eset, és általában mindig meg is került néhány órán belül, ezért letiltásban semmiképp sem gondolkozott, helyette hívta a bankot, hogy levetesse a limiteket 1 forintra, hogy senki illetéktelen ne tudja érdemben használni.
Miután elmondta, hogy mi történt, az ügyintéző közölte, mindenképp le kell tiltania a kártyáját. A beszélgetés alatt ugyanis elhangzott, hogy elveszett a kártya, így a bank szabályzatának értelmében az ügyintézőnek lépnie kell. A beszélgetést magnóra vették, így olvasónk vissza se vonhatta, amit mondott. Dombornyomott kártya lévén 10 ezer forint fölött volt a letiltás díja. A kártya persze 10 perccel a beszélgetés után meg is lett.
A letiltás sokba kerülhet
Az elektronikus kártyák letiltása gyűjtésünk szerint 1.000-5.000 forintba kerül. A dombornyomott kártyáké ezzel szemben akár 15.000 forint is lehet. Ha nem találjuk a bankkártyánkat, akkor érdemesebb a letiltás helyett a vásárlási és készpénzfelvételi limitünket 1 forintra beállítani, de a fenti példa okán tegyük meg ezt inkább internetbankban vagy mobilbankban. Ha nincs rá más mód, akkor az ügyintézővel való beszélgetéskor ne áruljuk el, hogy nem találjuk a kártyát.
Cikkajánló: Ezért kell félni a mai lakáshitelektől is!
Mit mondjunk helyette? Összeszedtünk néhány saját példát, ha bárkinek más ötlete van, azt nyugodtan írja meg egy kommentben:
– A feleségünknél van a kártya és nem szeretnénk, hogy sokat költsön.
– Egy új fogyókúrás módszert próbálunk ki, aminek lényege, hogy nem költhetünk ételre.
– Közeledik a hó vége, spórolni kell.
– Egy vad éjszakát tervezünk, ez az első óvintézkedés.
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.