Hidrogéntechnológiai szakképzés indul Magyarországon
Hidrogéntechnológiai szakemberképzést indít Magyarországon elsőként a Hidrogéntechnológiai Szövetség és a DUNAGÁZ Gázipari Oktatási és Minősítő Zrt. – közölték a szervezetek csütörtökön.
Az erről szóló együttműködési megállapodást 2023 szeptember 28-án írta alá Lepsényi István a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség elnöke, valamint Komár Kornél DUNAGÁZ ZRT. vezérigazgatója. Az együttműködés aláírásával elindított „hidrogén ellátórendszer építője, üzemeltetője és karbantartója” szakképzésekre októbertől lehet jelentkezni. A hatósági engedélyes felnőttképzést a DUNAGÁZ, a képzéseket lezáró képesítő vizsgákat pedig a DUNAGÁZ Vizsgaközpont mint akkreditált vizsgaközpont szervezi meg és bonyolítja – írták.
A tájékoztatás szerint a képzések és vizsgák megvalósításához a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség nemcsak szakmai támogatást nyújt az oktatási segédanyagok és vizsgafeladatok kidolgozásában, hanem a szükséges személyi és tárgyi feltételek biztosításában is közreműködik. A Hidrogén ellátórendszer építője, üzemeltetője és karbantartója szakképesítést adó képzések 8 – 10 fős csoportokban történnek Dorogon. A képzésben részt vevők az elméleti és gyakorlati ismeretekről záró vizsgát tesznek, melyről bizonyítványt kapnak – ismertette a távirati iroda.