Sötét mód ikon
2026 június 09
Furcsa görög tervekkel szimpatizál az EU

Furcsa görög tervekkel szimpatizál az EU

Ennek a tervnek az elfogadása szükséges ahhoz, hogy az ország hozzájuthasson a 2012-ben indított második nemzetközi mentőprogram megmaradt forrásaihoz, mintegy 15 milliárd euróhoz. Az eurócsoport pénzügyminiszterei hétfőn döntenek a terv elfogadásáról.

Athén első, hat pontból álló tervét szerdán elutasította az eurócsoport. Varufakisz pénteken küldte el a második javaslatcsomagot tartalmazó levelet, amelybe betekinthetett az AFP hírügynökség tudósítója.

A reformtervek között szerepel a bürokrácia karcsúsítása, az online szerencsejátékokból származó adóbevételek növelése és egy olyan javaslat, amelyet a görög közösségi médiában általános elutasítással fogadtak az emberek, nevezetesen: az adóhivatal alkalmi besúgókat – például turistákat, diákokat – bérelne fel az adózási fegyelem ellenőrzésére.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.