Veszélyben az Európai Parlament képviselők élete, robbanás történt Strasbourgban
Október 10-én egy Eurostar vonaton, amely az Európai Parlament képviselőit szállította Strasbourg és Brüsszel között, váratlan incidens történt. A politikusok épp csak felszálltak a 14:57-kor induló vonatra, amikor egy robbanásszerű hang rázta meg a szerelvényt. Az utasokat azonnal evakuálták Strasbourg állomásán, és a helyszínre tűzoltók is érkeztek. Bár a hivatalos közlemény szerint „technikai probléma” okozta az esetet, több szemtanú füstöt látott, ami pánikot keltett.
A képviselők helyzetének kezelése: káosz és bizonytalanság
Az evakuálás után a képviselők és a személyzet a strasbourgi állomás főcsarnokában gyűltek össze, várva a további intézkedéseket. Guillaume Pringiers, az Európai Parlament egyik tisztviselője, e-mailben kérte kollégáit, hogy maradjanak nyugodtak. Egyes képviselők alternatív közlekedési eszközöket, például taxikat vettek igénybe. Mások, mint a Zöldek képviselője, Bas Eickhout, a helyzetet arra használták, hogy beszélgessenek azokkal, akikkel a hét folyamán nem volt lehetőségük találkozni.
Vonatkésések és füst: a forgalom leállása Strasbourgban
A vonatforgalom jelentősen megzavarodott Strasbourgban, miután a baleset következtében füst áramlott ki a vonatból. A francia regionális vasúttársaság, a TER Grand Est szerint a forgalom korlátozása várhatóan 18:00-ig tartott. Az Európai Parlament sajtószolgálata közölte, hogy minden érintettel együttműködnek, hogy megoldást találjanak az utasok további szállítására.
A robbanás hatása: Szerencsére senki sem sérült meg
Bár a helyzet ijesztő volt, szerencsére senki nem sérült meg a vonaton tartózkodók közül. A képviselők és a személyzet tagjai is egészségesen távoztak az állomásról, de a történtek rávilágítottak a Strasbourg és Brüsszel közötti közlekedés biztonsági kérdéseire. Az Európai Parlament évek óta kritikákat kap a Strasbourg és Brüsszel közötti kötelező ingázás miatt, amelynek költségei éves szinten több millió eurót tesznek ki.
Belső viták és kérdések Strasbourg és Brüsszel között
A kötelező ingázás egyre több képviselő és személyzet számára okoz kényelmetlenséget. A legutóbbi incidens újabb ürügyet adott arra, hogy felülvizsgálják az Európai Parlament két székhelyű működésének hatékonyságát. Sokan sürgetik, hogy a Parlament véglegesen Brüsszelbe költözzön, azonban Franciaország ragaszkodik a Strasbourgban tartott ülésekhez, és vétót emel bármilyen változtatási kísérlet ellen