2024 december 23

Az Accenture áll a ranglista élén

„Az Accenture-nél az elkötelezettség az igazgatótanács szintjén kezdődik és ágazik szét a vállalat minden területére” – nyilatkozta Pierre Nanterme, az Accenture elnök-vezérigazgatója. „Úgy tekintünk erre a gazdag munkahelyi sokszínűségre, mint »a kultúrák kultúrájára«, hiszen a világ több kontinensének sok országában közel fél millió munkatársunk dolgozik nap mint nap a vállalat közös alapértékei szerint.  Ehhez jön még a munkatárs saját készsége és tapasztalata, hogy mindezzel  maximálisan kiszolgáljuk ügyfeleinket.”

Az index megállapításához a Thomson Reuters több mint 7000 vállalat publikus adatait vizsgálta. A vállalatokat négy fő kategóriába sorolta – sokszínűség, befogadás, az emberek továbbképzése, valamint az ellentmondásos hírek – és 24 különböző mérőszám alapján értékelt. Az indexet a fenti mérőszámok, azok piaci fontossága és a versenytársakhoz való hozzáállás alapján súlyozták.
 
„Úgy gondoljuk, hogy a sokszínűség az egyik fontos forrása az innovációnak, a kreativitásnak és a versenyelőnynek, és amely olyan munkahelyet eredményez, ahol mindenkit egyenlően kezelnek és fogadnak el” – nyilatkozta Ellyn Shook, az Accenture vezetőségi és humánerőforrás-igazgatója. „Elkötelezettségünk a sokszínű és befogadó vállalati kultúra téren megingathatatlan és biztos pont munkatársaink számára, akik ezen elvek mentén végzik mindennapi munkájukat. A munkatársaink, ügyfeleink és a közösségeink közötti együttműködés pedig tovább gyorsítja a fejlődést és támogatja a kulturális egyenlőséget, amelynek révén mindenki fejlődhet és gyarapodhat.” 

Az Accenture az alábbi lépéseket tette, amelyek pozitívan hatottak az indexre:

  • Sokszínű igazgatótanács kialakítása – mind földrajzi, mind a nemek eloszlásának tekintetében.
  • Munkahelyi egyenlőség támogatása – a vállalat konkrét célt tűzött ki: globális szinten 2025-re a munkaerő 50 százalékát nők tegyék ki.
  • Tehetségek fejlesztése – vállalat az elmúlt évben 935 millió dollárt fektetett oktatásba és szakmai fejlesztésekbe (különös tekintettel olyan kulcsfontosságú területekre, mint a felhő, a mesterséges intelligencia és a robotika).
  • Elkötelezettség az átláthatóság iránt – a vállalat igyekszik egyre több országban publikussá teszi a munkaerőre vonatkozó adatait (demográfiai adatok, etnikai hovatartozás, fogyatékosság, stb.)

„A Thomson Reutersnél felismertük azt, hogy a hosszú távú pénzügyi siker érdekében alapvető fontosságú a társadalmi szempontok szem előtt tartása” – nyilatkozta Patsy Doerr, a Thomson Reuters vállalati felelősség és befogadás részlegének globális vezetője. „A jövő munkaerejének megteremtése azt is jelenti, hogy olyan sokszínű csapatokat kell kialakítani, amely bevonzza a legjobb és legtehetségesebb munkavállalókat. A sokszínűségi és befogadási index segíthet a befektetőknek és elemzőknek, a jól működő vállalatok azonosításában és bizonyos befektetési döntések pozitív elbírálásában.”