2025 május 07

Kína visszahúzta a BMW-t – Európa és Amerika mentette a számokat

A BMW csoport 2,2 milliárd eurós adózott eredményt ért el 2025 első negyedévében, ami 26,4 százalékos visszaesést jelent az előző év azonos időszakához képest. A bevételek 7,8 százalékkal csökkentek, elsősorban a kínai eladások 17 százalékos zuhanása miatt, miközben az amerikai és európai piacokon enyhe növekedést könyvelhettek el.

A BMW Csoport adózott eredménye 2,2 milliárd eurót tett ki 2025 első negyedévében, ami 26,4 százalékos visszaesés az egy évvel korábbi szinthez képest. A vállalat bevétele 7,8 százalékkal 33,8 milliárd euróra csökkent. A globális kiszállítások száma is enyhén, 1,4 százalékkal esett – közölte az első negyedéves eredményeket a német autógyártó szerdán sajtóközleményében.

Kínában gyengélkedik a BMW, de világszerte jól teljesített az év első időszakában

A BMW teljesítményét elsősorban a kínai piac gyengélkedése húzta vissza. Az ázsiai országban több mint 17 százalékos visszaesést regisztráltak az eladásokban. Ezzel szemben az Egyesült Államokban és Európában sikerült némi növekedést elérni. A vállalat világszerte 586 ezer autót adott el az első három hónapban.

A nyereség csökkent, de pozitívak a kilátások

Az autóipari üzletág jövedelmezősége 6,9 százalékra csökkent, ami 1,9 százalékponttal alacsonyabb az előző év azonos időszakához képest. Az adózás előtti nyereség 3,1 milliárd euróra esett vissza. Ennek ellenére a BMW vezetése úgy látja, hogy a teljes éves nyereség 11 milliárd euró körül tartható marad. Még az amerikai vámintézkedések ellenére is.

„A geopolitikai és makrogazdasági bizonytalanság olyan szintet ért el, amelyet korábban ritkán láttunk” – mondta Walter Mertl, a BMW pénzügyi igazgatója az újságíróknak az első negyedéves gyorsjelentési telefonhívás során. Az autógyártó „szorosan figyelemmel kíséri” a fogyasztói hangulatra gyakorolt ​​hatást.

A BMW közölte, hogy bár bizonyos feltételezések alapján csak becsülni tudja a vámok lehetséges hatását a jelenlegi évben. A vezetők arra számítanak, hogy „a vámemelések egy része átmeneti lesz, a csökkentések 2025 júliusától lesznek érvényben”.

Címlapkép forrása: Unsplash