
Arany: Csak Ázsiában voltak igazán vevők
Az aranyár csupán ázsiai szakaszban emelkedett, azóta folyamatosan gyengült. A kereskedési sáv: 1569.20 – 1588.70 USD/uncia, a zárás 1573 körül várható.
ARANYVÉLEMÉNY
Az áprilisi szállításra határidős COMEX aranyár 3 dolláros csökkenéssel 1573-ra változott, amivel a heti csökkenés mértéke 2,1 %-ra állt be. Ez a szint tavaly július 18 óta nem látott mélység. Az elemzők elsősorban a technikai okokat említik, mivel a befektetők áttörték a támaszokat és szabadesés indult, míg másodsorban a FED jegyzőkönyv nyilvánosságra hozatala után a piac valószínűleg túlreagálta az abban megjelent néhány utalást, amelyek szerint a masszív eszközvásárlási (kötvényvásárlási) program az eredetileg elképzeltnél előbb is véget érhet. A megbeszélésen inkább a kötvényvásárlási program potenciális további költségeire és kockázataira utaltak, amik aláásnák a pénzügyi stabilitást.
A harmadik elem az, hogy a részvények árai helyi csúcsukra jutottak, azonban a vegyes USA és európai gazdasági adatok láttán esésbe mentek át, emellett jelentős dolláremelkedést regisztrálhatunk. Pénteken a dollár tovább erősödött.
A jelenlegi felső ellenállás az aranyra 1610 körül határozható meg, emellett rövidtávon a konszolidáció a tavaly júliusi mélypont körül alakul, de nem igazán várják az 1550 körüli szint megsértését középtávon sem.
Az ezüst a héten márciusi szállítási határidőre a 28,5 USD/uncia szintnél 4,5 %-os heti veszteséget mutat. Sokan sokkal kedvezőbb kilátásokat látnak az ezüst esetében, a feltehetőleg bővülő jelentősebb ipari kereslet miatt. Rövid távra azonban jól jellemzi a helyzetet a réz eheti 5 %-os vesztesége.
A Federal Reserve elnöke, Ben S. Bernanke minimálisnak tartja annak az esélyét, hogy a központi bank laza monetáris politikájának eredményeként a gazdaságra veszélyes eszköz – buborék alakul ki – mondta a kereskedőkkel és befektetőkkel együttesen tartott találkozásán. Az aggodalmak az emelkedő mezőgazdasági árak és a jelzálogos ingatlanokba befektető befektetési alapok növekedésének hírére támadtak. A spekulatív besorolású kötvények csökkenő hozama (magasabb árfolyama) is megemlítésre került.
Az amerikai aranybrókerek közötti szavazás az aranyár jövőheti változásának irányáról újra vegyes eredménnyel járt:
Az előző héthez képest a brókerek jóval optimistábbak.
ARANYÁRTÁBLÁZAT
Napi aranygrafikon
Heti aranygrafikon
Havi aranygrafikon