
A technika fejlődésével merülnek ezek is homályba
Nincs kétség afelől, hogy a következő öt évben találkozunk olyan termékekkel és szolgáltatásokkal, amiket még elképzelni sem tudunk. A kérdés most az, hogy a nagy fejlődésben mit fogunk hátrahagyni? Íme, néhány dolog, amit ma ugyan még használunk, de valószínűleg el fognak tűnni, vagy már most a feledés határán állnak az új innovációk, technológiák és módszerek miatt.
Lejárt a csekkönyvek és a készpénz ideje
Ma már a Square segítségével bármelyik üzlet elfogad betéti vagy hitelkártyát. A Venmo segítségével akár a barátoddal együtt is fizethetitek a vacsorátok számláját egy szimpla utalással. Hamarosan minden bankolással kapcsolatos dolgot a mobilodon fogsz csinálni.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Az USA-ban a 35 év alattiak 94 százaléka már online bankol, és több mint egyötöde még sosem írt fizikai csekket egy számla kifizetésére. Európában, ha csekkel akarnál fizetni, őrültnek néznének. A bérlés lehet a csekkek utolsó védőbástyája, azonban ez is eleshet a mobilfizetések terjedésével.
Ha még távolabbi jövőbe nézünk, akkor valószínűleg készpénz sem lesz. Ami azt jelenti, hogy búcsút inthetünk az ATM-eknek is.
Mennyi van még a pendrive-oknak?
2020-ra az emberek 70 százaléka okostelefont fog használni. A mobil adatátviteli hálózatok a lakosság 90 százalékát lefedik majd. A felhőszolgáltatások, mint az Apple, a Box, a Dropbox, a Google és a Microsoft közel korlátlan tárhelyet ajánlanak majdnem ingyen. Így nem igen lesz szükség a hordozható adattárolókra. Nem beszélve az okostelefonokon lévő tárhely folyamatos növekedéséről.
Elbúcsúzhatunk a jelszavaktól
Ez kemény kérdés, ugyanis a jelszavakat szinte mindenhol használjuk manapság. Egy átlagembernek nagyjából 19 jelszava van, és közel fele fél bevallani, hogy gyengék és nem biztonságosak, amiket használ. Azonban ha csak biztonságos és erős jelszavakat használsz, még az sem elég, ugyanis azokat is fel lehet törni.
A biometria egyre mainstreamebb, különösen a mobil eszközökön, ami lassan az online tevékenységeink középpontja lesz. Az ujjlenyomat, a hang- és arcfelismerő miatt nem kell majd a kutyánk nevét, vagy a házassági évfordulónk dátumát használnunk, hogy hozzáférhessünk számlánkhoz. Persze ezeknek is meglesz a saját biztonsági kockázatuk, azonban a karakteres jelszavak el fognak tűnni.
Hasonlóképpen lesz a fizikai kulcsokkal is. Valamelyik okoseszközöd lesz kulcsod, amely hozzád lesz kötve biometriailag, így csak te tudod őket használni majd.
Senkinek sem fog hiányozni a távirányító
Nem lesz több keresgélés a házban a távirányító után, mert nem emlékszünk hova tettük.
Egy előrejelzés szerint 2020-ra az IoT (Internet of Things), az okos otthonok és a viselhető okoseszközök miatt 17,6 milliárd készülék fog összecsatlakozni. Már ma is az olyan eszközök, mint az Amazon Echo új szintre helyezik a hangalapú keresést és vezérlést. A sok eszköz miatt 2020-ra nem lesz értelme távirányítót fejleszteni.
Papír alapú megállapodások
A papír alapú szerződésekhez fizikailag szükség van a nyomtatásra, faxolásra, szkennelésre vagy éjszakákon át való átnyálazásra, azonban mindez szükségtelen a mai digitális világban. A jövőben a felhő alapú megállapodásokra fogunk támaszkodni, így aktívan tudunk majd kezelni bármilyen tranzakciót.
A felhő alapú megállapodások aktívan tudnak csatlakozni az érintett felekhez, képes felmérni a szerződés értékét, és ha aktuális lesz a szerződés, akkor felveszi a kapcsolatot a szerzőkkel.
Ingatlanosok, pénzügyi szolgáltatók, biztosítók, high-tech és egészségügyi vállalatok, sőt még a kormányhivatalok is a felhők felé fordultak, hogy növeljék hatékonyságukat, csökkentsék költségeiket, és hogy jobb felhasználói élményt nyújthassanak. Hamarosan a szerződések sem lesznek már a régiek.