2025 február 13

Brutális panelárak – Már egymillió felett a négyzetméterár

Panelárak az egekben. Már több fővárosi lakótelepen átlépte az 1 millió forintos négyzetméterárat. Vidéken is egyre drágábbak a panelek. Debrecen és Szeged már a fővárosi árszinteket közelíti, miközben a kereslet továbbra is erős.

A lakótelepi lakások országos átlagos négyzetméterára jelenleg 805 628 forint, míg a fővárosi paneleknél – néhány lakótelep kivételével – ez az érték átlépte az egymillió forintot – számolt be az ingatlanok új áremelkedéséről a zenga ingatlankereső portál.

A legolcsóbb és legdrágább lakótelepi lakások Budapesten

A fővárosban a legolcsóbban a 17. kerületben lehet panellakást vásárolni, ahol az átlagos négyzetméterár 878 ezer forint. Szintén egymillió forint alatti árakkal találkozhatunk a 9., 19., 20. és 21. kerületekben. A legdrágább panellakások a 11. kerületi Gazdagréten találhatók, ahol a négyzetméterár már 1,2 millió forint fölé emelkedett, míg a 4. kerületben, Káposztásmegyeren is meghaladja az 1 millió forintot.

Vidéken is emelkedtek a lakótelepi lakások árai

A vidéki városok közül Debrecen és Szeged szinte megközelíti az olcsóbb fővárosi lakótelepi árszinteket, előbbiben 896 ezer forint, utóbbiban 845 ezer forint az átlagos négyzetméterár. Jelentősen olcsóbbak a panellakások Miskolcon (482 ezer forint), Nagykanizsán (548 ezer forint) és Pécsen (702 ezer forint).

 Ötven millióért mekkora lakás kapható Budapesten?

Az adatok alapján egy 50 négyzetméter körüli panellakás Budapesten átlagosan 51,3 millió forintért érhető el. A zenga.hu ingatlanhirdetési portál tulajdonosa és üzemeltetője az OTP Otthonmegoldások Kft., amely az OTP Bank Nyrt. 100 százalékos leányvállalata.

Lipták Zsuzsa, a zenga.hu ügyvezetője szerint a panellakások drágulása ellenére a kereslet továbbra is stabil, hiszen a fiatalok és több szobát kereső családok számára még mindig kedvezőbb alternatívát nyújtanak a társasházi vagy családi házakhoz képest. A lakótelepek jó infrastruktúrával rendelkeznek, beleértve a közlekedést, oktatást és üzleteket is.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock