Mi történik az OTP-vel?
Az OTP árfolyamában az elmúlt kicsivel több, mint 1 hétben egy nagyon érdekes mozgást figyelhetünk meg, gyakorlatilag olyan mértékű emelkedést produkál majdnem minden nap, ami külön magyarázat nélkül nehezen értelmezhető.
Ez a napos grafikonból kivágott árfolyamrészlet mutatja be a mozgást október 30. és november 9. között. Ha a pénteki minimum és nyitó körüli árat nézzük, valamint a tegnapi maximum árat, akkor ez 2140 pont körüli emelkedés mindössze 7 kereskedési nap alatt, azaz átlagosan nagyjából 305 pont emelkedés minden egyes nap. Ha nem számítjuk a pénteki napot, amikor végül mínuszban zárt az árfolyam, akkor kijelenthetjük: ha az OTP emelkedik-márpedig 7-ből 6-szor ezt teszi-akkor átlagosan 356 pontot. Abszolút értékben, tehát pontban számolva is ilyen mértékű hihetetlen száguldásra alig találunk példát, de még százalékos értékben is elképesztő mértékű az OTP szárnyalása. Mindeközben a technikai indikátorokat gyakorlatilag teljes mértékben ignorálja a papír, a 11000 forintos ellenállás kivételével egyetlen ellenállásnál sem időzött. A napos Bollinger-szalagból a záróár már 6 kereskedési napja kint van, volt, hogy a napi minimum sem esett bele. Az 5 órás RSI pedig szintén már 1 hete nincs a túladottságot jelző 70-es érték alatt. A mozgóátlagokat szintén pillanatok alatt átugrotta. A forgalom ráadásul rendre nagyon magas, mégsem érvényesül a szabály, hogy a forgalom megöli a trendet.
Felfelé követ lefelé ignorál
Ráadásul érdekes a mozgás akkor is, ha a külföldet nézzük. Tegnap a korlátozó intézkedések hatására jelentősen elkezdett esni az árfolyam, 3 % feletti mínuszban is járt, a vakcinahírre pedig 1150 (!) pontot emelkedett napon belül, végül zárásra ebből 60 pontot adott vissza. Mindeközben például az S&P500 részvényindex a teljes emelkedését visszaadta, amit a vakcina híre okozott. Ez alapján az OTP-nek is 10650 körül kéne lennie, ha követné Amerikát, ehhez képest több, mint 1000 ponttal efelett tartózkodik. Gyakorlatilag azt láthatjuk, hogyha a kinti piacok esnek, akkor az OTP stagnál, ha a kinti piacok emelkednek, akkor emelkedik velük a bankpapír árfolyama.
Ilyen körülményék mellett bár érdemes róla megemlékezni, nagyon nehéz bármit is mondani az OTP várható mozgásáról; ha a mostani ütem folytatódik, akkor év végére 20000 forintos árfolyamot hoz, ami nyilván nem túl valószínű. Azonban az emelkedés semminek a hatására nem látszik megtörni; érdemes lesz figyelni, hogy megtudjuk-e majd esetleg, hogy miért történt ez a történelmi szárnyalás.