Rendkívüli Hírek:

2024 november 24

Mi lett a zuhanásból?

A reggeli európai pánik eladások nagy volatilitást váltottak ki a rendkívül alacsony likviditású piacok árfolyamában. A rövid mélyrepülést nem követte teljes korrekció, de láthatóan talált magának támaszt a nyugati világ index halmaza. Az európai indexek lemorzsolták az elmúlt hét emelkedéseit, de az amerikai piacokon nem következett be annyira ijesztő visszaesés.

A mai kereskedés korai szakaszában 1,5 százalék körüli esést jeleztek a vezető amerikai indexek,  a hangulat azonban sokat javult azóta, ebben szerepet játszhatott, hogy az amerikai pénzügyminiszter bejelentette, már jövő héten kiküldhetik az amerikai állampolgároknak járó 600 dolláros csekket, illetve harmadik napja kedvező koronavírus-számok érkeznek az országból. Jelenleg a Dow Jones index 0,1, a Nasdaq 0,6, az S&P 500 0,7 százalékos esést mutat. 

A rendkívül negatív tőkepiaci hangulatban a magyar tőzsde sem teljesített jól, 2,7 százalékkal került lejjebb a BUX Index, ezzel a középmezőnyben szerepelt Európa börzéit tekintve. A blue chipek közül az összes vállalat papírja veszített értékéből a mai kereskedés során, a Mol papírja 2,8 százalékot, a Magyar Telekom 0,4 százalékot esett, 0,6 százalékkal került lejjebb a Richter, a legrosszabb teljesítményt pedig az OTP részvénye könyvelhette el, végül 4,1 százalékos mínuszban zárta a napot a nagybank papírja.

A kereskedés vége felé közeledve látható, hogy nagyon csúnya lesz a zárás Európa börzéin, egyik index sem tud ma vélhetően feljebb kerülni, 0,1 százalékos mínuszával a szerb börze áll ehhez a legközelebb. A legtöbb index esetében több, mint 2 százalékos mínuszról számolhatunk be a késődélutáni órákban, a francia CAC 3,2 százalékkal, a német DAX pedig 3,4 százalékkal került lejjebb.