2024 december 22

Így indul a kereskedés a magyar piacon

Minimális emelkedéssel 35.000 fölött zárta a tegnapi napot a BUX, és a blue chip papírok is nagyrész emelkedni tudtak a hét első napján, de hogy is állunk eddig?

 

OTP Bank

A hosszan elhúzódó zuhanás után már majdnem két hete folyamatosan emelkedik az OTP. A legutolsó támasz 10.000 forint környékén fordított meg az árfolyamot, így megerősítve a korábban kialakított technikai szintet. Júliusban törte le a 11.200-as szintet, amit kétszer is át akart törni az árfolyam, sikertelenül. Az így kialakított, jól látható csatornában, már régóta oldalazik a papír, és elképzelhető, hogy a cég részvényeit továbbra is ebben a sávban látjuk majd mozogni.

Az elmúlt két hétben azonban javarészt emelkedni láttuk a papírt, ami elsősorban az MNB jelentésének is köszönhető, amiben közölték, hogy az első negyedévi 3 milliárd után a második negyedévben már 102 milliárd forintos adózás utáni nyereséget ért el a magyar hitelintézeti szektor.” Továbbá a koronavírus idején hozott törlesztési moratórium miatt nagy veszteségek érték a bankokat, azonban ebben a negyedévben, a korábbi 159 milliárd helyett, csak 90 milliárdot számoltak el értékvesztésként.

 

Richter

Az elmúlt hetek során a magyar gyógyszergyártó cég új csúcsra tudott törni, azonban az újabb kísérlet már nem sikerült, és elég rendesen megfordult az árfolyam a kialakult dupla csúcs miatt. Az erős korrekció után a gyertyák kiléptek a Bollinger sávból, ami pillanatnyi túlárazottságot jelzett, és a tegnapi napon már újra a sávban zárt az árfolyam. Bőven lenne még tere az esésnek, ha a hosszútávú trendvonalat nézzük, és még a 200 napos mozgóátlag is 5%-ra van a jelenlegi ártól.

A Jefferies elemzője nem változtatott a Richter célárán, ami 8150 forint, de továbbra is vételre ajánlja a papírt. A múlt héten jelentette be a gyógyszergyártó cég, hogy pozitív hatása van az általuk fejlesztett, még tesztelés alatt álló Caplytarnak, ami 2021-ben kerülhet piacra. A kedvező adatok a harmadik fázisban levő, bipoláris depresszió elleni készítményükről érkeztek, ami potenciális versenytársa lehet a Vraylarnak. Ilyen téren erősen uralja a piacot a Richter készítménye, így a Jefferies szerint csak minimális hatása lesz a Richter bevételeire a tesztelés alatt álló gyógyszer piacra dobása.

 

MOL

A MOL 2190-es, áprilisi lokális maximuma óta szép lassan, de folyamatosan vesztett az értékéből, egy igen erős csökkenő trendet kialakítva. Az RSI indikátor mondhatni rásimult a 30-as szintre, és az indikátor alsó felében található huzamosabb ideje. Az utóbbi napokban elérte a 0,786-os Fibonacci szintet, ami támaszként funkcionálhat a továbbiakban, azonban a makrogazdasági körülmények inkább a csökkenő trend folytatódását erősítik.

A Növekedési Kötvényprogram keretében 36,6 milliárd forintnyi, 10 éves lejáratú kötvényt bocsájtott ki a MOL. Ez nagyobb a tavaly szeptemberben piacra dobott 28,4 milliárdos kötvénycsomagnál is, ami igen alacsony átlaghozammal bírt, mindössze 1,91%-kal. Az S&P és a Fitch BBB- kategóriába sorolta az olajipari cég értékpapírjait, ami a magyar BBB minősítés alatt van egyel.

 

Forrás:

investing.com