Rendkívüli Hírek:

2024 november 20

Árfolyam kereső online: egyre drágább az euro!

A dolog szoros összefüggésbe hozható a gazdasági és politikai környezettel, mint ahogy az energiaárak és a válság egyéb jelei is befolyásolják azt, mennyit ér a forint, mekkora inflációval szembesülhetünk nap mint nap az üzletekben.

Webes árfolyam kereső: informálódj időben!

Külföldre utazol? Esetleg spekulációs célokkal vásárolnád az európai fizetőeszközt? Ez utóbbira szép számmal akad példa, hiszen a napi árfolyam erőteljes mozgása kapcsán akár plusz összegre is szert lehet tenni. A legtöbben azonban nem a Forint Euro árfolyam kapcsán tapasztalják meg a hétköznapok nehézségeit, sokkal inkább az egyre inkább kibontakozóban levő válság szembetűnőbb jeleiről. A megélhetés jelentősen drágult, és ez várhatóan a jövőben sem lesz másként. Egyes társadalmi rétegek helyzete egészen kétségbeejtő, és nem tűnik úgy, hogy a kormány döntéseivel ezeket a rétegeket támogatná. A családbarát politika ma már kevésbé kerül középpontba, mint azt a választás előtt tapasztalhattuk.

Egyre drágább a megélhetés!

Politikai nézettől függetlenül mindenki láthatja az üzletekben, ahogyan egyik napról a másikra árazzák át a termékeket. 25 éve nem volt ekkora a pénzromlás. Amit tavaly ilyenkor egységnyi összegért a kosárba pakolhattunk, annak ma már csak töredékét vihetjük haza. A tapasztalatok azt mutatják, hogy sokan csak elképedve állnak a polcok előtt, és nem hiszik el, amit látnak. Az Euro vételi árfolyam drasztikus emelkedése azt is magával hozta, hogy a vásárlóerő egyre inkább csökkenni látszik.

Növekvő energiaárak, csökkenő vásárlóerő

A gazdaságban jelenleg észlelhető folyamatok komplex tényezőkre vezethetőek vissza. Nem csupán a forint drasztikus romlása tehető felelőssé, hanem a növekvő energiaárak is. A vállalkozói szféra minden korábbinál nagyobb kihívásokkal szembesül. Már nemcsak a kisméretű üzletek zárnak be, hanem naponta halljuk, hogy fürdők, neves szállodák, vendéglátóhelyek adják fel, és döntenek az elbocsátások, valamint a bezárás mellett.

A szakemberek azon az állásponton vannak, hogy a növekvő munkanélküliség nem kedvez a vásárlóerőnek sem, de a biztos bevétellel rendelkezők is meggondolják, mire költsenek az aktuális helyzetben. Az üzletek egyre inkább a vásárlóerő csökkenését érzékelik, mint ahogyan a hitelintézeteknél is kevesebben mernek belevágni a hitelfelvételbe.

Átalakulóban az ingatlanpiac

Az energiaválsággal egyidejűleg elindult egy újszerű folyamat az ingatlanpiacon. A kis alapterülettel rendelkező, költséghatékonyan fenntartható ingatlanok iránt mutatkozik kereslet, annak ellenére is, hogy ezek jelentősen többe kerülnek most, mint korábban. A régi építésű, szigetelés nélküli, korszerűtlen ingatlanokon akár jelentős összegeket bukhatnak a tulajdonosok, ha nem sikerül még most értékesíteni azokat.

Munkanélküliség, válság- hol a vége?

A válságnak még szinte az elején vagyunk. A forint mind inkább gyengébb, az infláció folyamatosan nő, az energiaárak tekintetében sem látunk biztosan, így azt is igen nehéz megmondani, hol a vége mindennek. Az biztos, hogy a háború nem tesz jót a gazdaságnak, mint ahogy az uniós pénzek késlekedése sem. A politikai háttér bizonytalanságai, a témát kevésbé követők számára érthetetlen döntések sorozata pedig abba az irányba mutatnak, hogy itt bizony nem lesz jobb a helyzet a közeljövőben. Az árfolyam kereső oldalak napi szintű követésével is azt láthatjuk, hogy a forint minden nap új rekordokat döntöget- sajnos nem a kívánt irányban.