A medence építésének fontos része: a gépészet és uszodatechnika kivitelezése
Ma már többféle megoldás közül is választhatunk, ha azt szeretnénk, hogy a strandolás élményét otthon is ki tudjuk élvezni. Az üzletekben kaphatók felfújhatós és a valamivel komolyabb szerkezettel rendelkező, az udvaron felállítható medencék is, ám ezek kevésbé időtállóak és esztétikusak, mint egy igazi épített változat.
Persze, amennyiben végül a professzionális medence építés mellett tesszük le a voksunkat, akkor számolnunk kell azzal a ténnyel, hogy kicsit mélyebben kell a pénztárcánkba nyúlni. Tény, hogy egy ilyen projekt költséges, cserébe viszont lélegzetelállító végeredményt kapunk, ami nemcsak szép, hanem kellően időtálló is lesz.
Különösen igaz ez akkor, ha a Magiline Hungary márkájú medencék közül választunk, azok ugyanis minden tekintetben meg tudnak felelni az elvárásainknak. A szakemberek profi munkát végeznek, és minden terhet levesznek a vállunkról, beleértve a különböző gépészeti berendezések kiválasztását és kivitelezését is.
Milyen berendezések telepítésére lehet szükség? Mai írásunkban pontosan erről lesz szó, érdemes velünk tartani és informálódni!
Homokszűrős vízforgató berendezés
A medencegépészet egyik legfontosabb eleme nem más, mint a homokszűrős vízforgató berendezés, amelynek feladata a víz folyamatos szűrése, ezáltal biztosítva annak tisztaságát. Előnye, hogy nagyon hatékony, könnyen karbantartható és hosszú élettartamú.
Egy nagyon egyszerű elven működik, a rendszer átpumpálja a vizet egy szűrőtartályon, ami finomszemcsés homokot tartalmaz – innen kapta az elnevezését is –, majd miközben a víz áthalad rajta, kiszűri belőle a szennyeződéseket. Ezt követően a tisztított vizet visszajuttatja a medencébe.
Vegyszeradagoló berendezés
Fontos szerepe van a vegyszeradagoló berendezésnek is, ez ugyanis egy olyan eszköz, amely automatikusan adagolja a víz fertőtlenítéséhez, tisztításához, vagy a megfelelő pH értékének biztosításához szükséges vegyszereket. Egy ilyen készülékkel elkerülhető, hogy túl keveset vagy túl sokat tegyünk a vízbe ezekből a szerekből, és megspórolhatjuk a kézi adagolás fáradtságát is.
Hőszivattyú a víz fűtéséhez
Végül, ne nem utolsósorban a hőszivattyú telepítése is szükségessé válhat, hogy az igényeinknek megfelelően tudjuk fűteni a vizet. Úszáshoz például 24, pancsoláshoz pedig 28 Celsius-fokos víz az ideális. A berendezéssel folyamatosan szinten tarthatjuk a víz hőmérsékletét, sőt akár 1-2 hónappal ki is tolhatjuk a fürdési szezont.
Nehezen lehetne vitatkozni azzal a kijelentéssel, hogy a nyári kánikulában az egyik legjobb program a strandolás, úszás, csobbanás. Szerencsére ehhez ma már nem feltétlenül kell felkeresni egy – többnyire zsúfolt – strandot vagy tópartot, hiszen ha az épített medence mellett döntünk, akkor otthon is lesz minderre lehetőségünk.
Ez esetben nagyon fontos, hogy az olyan gépészeti berendezések is profi módon kialakításra kerüljenek, mint amilyen a homokszűrős vízforgató, a vegyszeradagoló berendezés, illetve a hőszivattyú.